HaberlerPolitik

6 Ay Önce 8 Liradan Dolar Bozdurmaya Koşan Vatandaş: “Hükümet Bizi Çarptı”

8 ay önce 8,60 TL’den dolar bozduran vatandaşı Halk Tv yine Kapalı Çarşı’da yakaladı.

‘Kur Korumalı Mevduat’ın (KKM) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasından 6 ay sonra Türk Lirası, döviz karşısında KKM’nin açıklandığı günlerdeki durumuna geri döndü.

Euro kuru 17,25’ten işlem görürken dolar kuru ise 16 TL seviyesinde. Halk TV Muhabiri Dilan Alp ise bugün Kapalıçarşı’da ayaklı borsada piyasanın nabzını tuttu.

Alp, 23 Eylül 2021’de Merkez Bankası’nın faiz düşürme kararı sonrası dolar kuru 8,74’e yükseldiği sıralarda Kapalıçarşı’da bir vatandaşa mikrofon uzatmış ve vatandaş, ‘Döviz artışını bekliyordum. 8.80’ini bulursa bozacağız. Sabah 6’dan beri bekliyoruz. Merkez Bankası’nın faiz indirimini kâr yapmak için bekliyorduk. Biz düşüreceğini biliyorduk. Cumhurbaşkanı söylemişti. Çünkü faize karşı faiz haram olduğu için bankaya yatırmıyoruz. Dolar’a Euro’ya koyuyoruz. O yüzden al sat yapıyoruz’ ifadelerini kullanmıştı.

“Hepimiz şapa oturduk” 🎥

Elleriyle Küvette Et Karıştıran Adamın Steril Olmayan Görüntüsü Gündem Oldu

Bugün, Alp aynı vatandaşa tekrar mikrofon uzattı. Vatandaş bu sefer, ‘Şu anda dolar bozdurmayı düşünmüyorum. Çünkü daha önce hükümet bizi çarptı, herkesi çarptı. En çok da dini bütün insan kesimi çarptı. İnandığımız faiz haram olduğu için, biz kesinlikle şey olmayacak diye düşündük ama hepimizi çarpınca hepimiz şapa oturduk’ dedi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Mehmet Uçum TV100’de Candaş Tolga Işık’ın Programına Katıldı: “Ben solcu adamım…” dedi! AKP’den tepkiler geldi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − 7 =

%d blogcu bunu beğendi: