Allah mesut etsin! “Metaverse”te ilk kez bir düğün yapıldı!

Gelecek geliyor. Geliyor gelmesine de biz nereye gidiyoruz? Pandemide eve kapandık, dijital dünya genişledi. Kertenkele adam bir şeyler tanıttı, “geleceğin dünyası” dedi. Somut olmayan eserlere milyonlarca dolarlar harcandı, Travis Scott Fortnite’ta konser verdi. Moda devleri sanal mağazalarını tanıttı. Kısacası, geleceğin şimdiden geldiği bir çılgınlık başladı: Metaverse. “Metaverse”te ilk kez bir düğün yapıldı!

Metaverse çılgınlığına son olarak konu olan Dave ve Traci Gagnon çifti, sanal alemde resmi olarak evlenen ve düğün yapan ilk çift olarak tarihe geçti. eXp Realty isimli emlak firmasının kurucusu olduğu Virbela isimli sanal ortamda evlenen çiftin ilk tanışmaları da aynı ortamda gerçekleşmiş. Çalışanı oldukları eXp Realty’nin düzenlediği bir sanal etkinlikte tanışan çift, evliliklerini de kendi oluşturdukları avatarlar eşliğinde Virbela’da yapmayı tercih etmişler.

Gagnon çiftini tebrik ediyor ve mutluluklar diliyoruz. Metaverse çılgınlığından yakın zamanda daha neler duyacağız, sabırsızlıkla bekliyoruz.

Facebook, metaverse birimi için 2021 yılında en az 10 milyar dolar harcayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 − 6 =

%d blogcu bunu beğendi: