Teknoloji

Alman otomotiv devi, sadece elektrikli otomobil üreteceğini duyurdu

Alman otomotiv devi Opel, elektrifikasyon stratejisini odak noktasında tutmaya devam ediyor. Alman otomotiv devi, sadece elektrikli otomobil üreteceğini duyurdu. 2021’i başarıyla tamamlayan marka Combo Life, Vivaro Combi ve Zafira Life modellerini 2022’den itibaren sadece elektrikli olarak sunmaya başlayacak. Ayrıca her Opel modelinin 2024’ten itibaren elektrikli versiyonu olacak. 2028 yılı itibarıyla Avrupa’da sadece elektrikli araba satışı yapacak.

Opel, yeni yılda elektriğe geçiş hamlesini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Tüm hafif ticari araç yelpazesi ​​dahil olmak üzere 11 Opel modeli, 2022’nin ortalarına kadar elektrikli olacak. Opel, emisyonsuz ürünlere giden yolda bazı modellerini sadece elektrikli versiyonlarla piyasaya sunacak. Örneğin, Opel tutkunları Combo Life, Vivaro Combi ve Zafira Life modellerini sadece elektrikli olarak satın alacak.

Opel 2028’e kadar elektriğe geçiş yapacak

Elektrifikasyon stratejisi ile ilgili yorum yapan Opel CEO’su Uwe Hochgeschutz, “Elektriğe alternatif yok. Opel, gelecekte çevre dostu yenilikleri ile daha da dikkat çekecek. Hızlı bir değişim içerisindeyiz ve 2024’ten itibaren istisnasız her Opel modelinin elektrikli versiyonunu sunacak olmamız da bu değişimin göstergelerinden biri.” dedi.

2028 yılından itibaren Avrupa pazarına sadece elektrikli modeller sunacağını söyleyen Opel, Astra’nın önümüzdeki aylarda satışa sunulacak yeni nesli ile elektrifikasyona geçişte önemli bir virajı aşmayı planladıklarını aktardı.

Alman üreticinin sıfır emisyonlu araba yelpazesi şimdiden küçük Opel Rocks-e’den büyük hacimli ticari Opel Movano-e’ye kadar uzanıyor. Opel Combo-e Life ve Opel Zafira-e Life, segmentlerinin en başarılı elektrikli otomobil modelleri olarak öne çıkıyor. Ayrıca halka açık DC hızlı şarj istasyonunda pil sadece 30 dakikada yüzde 0’dan yüzde 80’e kadar şarj edilebiliyor.

Opel sadece modelleri ve motor seçenekleriyle CO2’siz bir geleceğe ilerlemiyor. Opel ve Stellantis, Almanya’da pil hücresi üretimi için giga fabrikası kurma planları ile bu yıl önemli bir adım attı. Rüsselsheim’daki proje ile Opel’in genel merkezi gelecekte Stellantis için yeşil bir kampüs olacak.

Türkiye’deki elektrikli araç şarj istasyonları! Nerede şarj istasyonu var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × three =

%d blogcu bunu beğendi: