Kültür-Sanat

Amazon, Yüzüklerin Efendisi Dizisi ile İlgili Yeni Açıklama Yaptı!

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisi ile ilgili yeni açıklama yaptı ve ortaya atılan iddialardan rahatsız. Stüdyo, set içerisinde tamamen güvenliği sağladıklarını açıkladı.

Amazon tarafından hazırlanan Yüzüklerin Efendisi dizisinden ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Çekimleri Yeni Zelanda‘da süren yapım, set içerisinden gelen kaza ve sakatlık haberleri nedeniyle gündeme gelmişti.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Amazon, iddiaları kesin bir dille reddetti. Firma, set içerisindeki güvenlik prosedürlerine tamamen uyulduğunu açıkladı. Ayrıca Yeni Zelanda hükumetinin gerekli gördüğü bütün şartların da çekimler sırasında yerine getirildiği belirtildi.

House of the Dragon dizisi ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Merakla beklenen yapıma iki yeni oyuncu daha dahil oldu.

Amazon’un Ceo’su Jeff Bezos Emekli Oldu! İşte Yeni Amazon Ceo’su!

Amazon, setin güvensiz olduğunu kabul etmiyor

Geçtiğimiz hafta sette ciddi bir şekilde sakatlanan üç dublöre 500 bin dolar ödeme yapmak zorunda kalan Amazon, Yeni Zelanda yerel basınında da sıkça eleştirilerin odağında kalıyordu. Hal böyle olunca okların hedefinde olan stüdyonun yeni hamleleri merak konusu oldu.

Amazon, Yüzüklerin Efendisi Dizisi ile İlgili Yeni Açıklama Yaptı!

Basında çıkan haberlerden rahatsız olan Amazon, iddiaları asılsız buldu. Kurallara uyduklarını açıklayan firma sözcüsü açıklamasına şunları ekledi:

Amazon Studios olarak, oyuncularımızın ve ekibimizin fiziksel ve ruhsal sağlığını son derece ciddiye alıyoruz. Prodüksiyon ekibimizin birinci önceliği, Yeni Zelanda hükumetinin güvenlik düzenlemelerini tam olarak uygulamaktır. Setteki faaliyetlerin, güvensiz veya yönetmeliklerin dışında olduğuna dair herhangi bir iddia veya rapor tamamen yanlıştır.

Amazon’a göre Yüzüklerin Efendisi setinde yaralanma oranları düşük

Farklı cephelerden gelen iddialara karşı prodüksiyon ekibi de kaza oranlarını oldukça düşük buluyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan ekibin lideri Willy Heatley şunları aktardı:

Çekimlere başladığımızdan beri set içerisinde toplamda 16 bin 200 dublör bulunuyor. Bu oldukça etkiletici bir rakam. Ve bu rakama karşılık, kaza oranı ise sadece %0.065. Bu yaralanmaların çoğu dublörlükle ilgili yaygın burkulmalar, çürükler, kas ve yumuşak doku gerilmeleridir.

Amazon, Yüzüklerin Efendisi Dizisi ile İlgili Yeni Açıklama Yaptı!

Stüdyo tarafından gelen açıklamaya henüz bir cevap gelmezken, bu konunun bir süre daha gündemde kalacağı tahmin ediliyor.

Oyuncular çekimlerin ne zaman biteceğini bilmiyorlar

COVID-19 nedeniyle çekimleri bir yıl geç başlayan Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisi için yoğun mesai harcanıyor. Ortaya atılan iddiaların dışında yapım ile alakalı oldukça ilginç bir detay ortaya çıktı. Başrol oyuncularından Benjamin Walker, yoğun tempo nedeniyle ilk sezonun ne zaman tamamlanacağını kestiremediğini açıkladı.

Yüzüklerin Efendisi

Her ne kadar Yüzüklerin Efendisi dizisi yüksek tempo ile yetiştirilmeye çalışılsa da 2022 yılında gelmesinin mümkün olmayacağı gelen bilgiler arasında. Ancak iptal olma gibi bir durumunda söz konusu olmadığını belirtmek gerek. Zira Amazon Studios şimdiden ikinci sezonun onayını aldı.

Dizi tarihinin en büyük bütçeli yapımı olacak Yüzüklerin Efendisi ile alakalı görüşlerinizi bizi iletmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

six + 1 =

%d blogcu bunu beğendi: