Teknoloji

Artık Whatsapp üzerinden kripto para gönderebileceksiniz!

WhatsApp, uzun süredir sohbet içerisinde para gönderme özelliği için çalışmalar yapıyordu. WhatsApp Business uygulaması ile E-ticaret sektörüne de giriş yapan şirket, WhatsApp Pay‘in sınırlarını genişletmişti. Şimdi de Whatsapp üzerinden para gönderimini yaygınlaştırmak amacıyla Novi ile yaptığı ortaklığı büyütüyor. Artık Whatsapp üzerinden kripto para gönderebileceksiniz!

WhatsApp, ilk etapta Hindistan ve Brezilya‘da bu özelliği kullanıma sunmuştu. Fakat yenilik, yalnızca geleneksel para birimleri için geçerliydi. Whatsapp, şimdi rotasını kripto para birimlerine çevirdi ve ABD’de test etmeye başladı.

Whatsapp mesajlarına tepkiler özelliğini geliyor!

WhatsApp, para gönderme özelliğini ABD’de başlatıyor

WhatsApp, sohbet içinden para gönderip almasını sağlayan pilot uygulamasını ABD sınırları içerisinde test etmeye başladı. Ülkede bugün başlayan uygulamadan şimdilik sınırlı sayıda kullanıcı yararlanabilecek. Duyuruyu Novi’nin Başkanı Stephane Kasriel yaptı. Kasriel şunları söyledi:

Bugünden itibaren ABD’de sınırlı sayıda kişi Novi aracılığıyla WhatsApp kullanarak para gönderip alabilecek. Böylece kullanıcılar için ailelerine ve arkadaşlarına para göndermek, mesaj göndermek kadar kolay hale gelecek.

Artık Whatsapp üzerinden kripto para gönderebileceksiniz!

Uygulamada Dolar endeksli Pax Dollars (USDP) kripto para birimi kullanarak gönderim sağlanıyor. Para gönderme işlemi, WhatsApp’ın kurucu şirketi Meta tarafından yaklaşık bir buçuk ay önce başlatılan Novi dijital cüzdanı tarafından destekleniyor.

Novi, kullanıcıların hizmeti kullanarak ne sıklıkla para göndereceklerine dair herhangi bir sınırlamaya tabi olmayacaklarını belirtiyor. Ayrıca bakiyelerini korumak veya banka hesaplarına para aktarmak için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmayacaklarını da ekliyor.

Artık Whatsapp üzerinden kripto para gönderebileceksiniz!

Novi, resmi sitesinde göndermeyle ilgili ayrıntıları paylaştı. Açıklamaya göre para göndermek, sohbet içerisinde görüntü ya da belge göndermek kadar kolay olacak. Android‘de ataç simgesinde, iOS‘da eklenti simgesini ifade eden artı simgesinde ödeme kısmı bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 − fourteen =

%d blogcu bunu beğendi: