Ferrari yine kayıplarda! Formula 1, “Azerbaycan GP”sinde kazanan Max Verstappen

Formula 1 “Azerbaycan GP”sinde Redbull Racing Takımı ilk iki sırayı alarak maksimumum puanı almayı başardı. Yarışı Max Verstappen zirvede noktalarken Sergio Perez ikinci, Mercedes’ten Russell üçüncü oldu. Ferrari’nin iki pilotu Leclerc ve Sainz motor arızası yaşayarak yarış dışında kaldı.

Azerbaycan GP’sinde yaşananlara ve sosyal medyadan gelen tepkilere birlikte bakalım.

Azerbaycan GP’sine pole pozisyonda başlayan Charles Leclerc startta Perez’e geçilmişti. 20. turda yaşadığı motor arızası nedeniyle yarış dışı kaldı.

Azerbaycan GP'sine pole pozisyonda başlayan Charles Leclerc startta Perez'e geçilmişti. 20. turda yaşadığı motor arızası nedeniyle yarış dışı kaldı.

İki Ferrari’nin yarış dışı kalmasının ardından zirveye Verstappen geçti ve inanılmaz rahat bir yarış çıkartarak Perez ile birlikte ilk iki sırayı almayı başardılar.

İki Ferrari'nin yarış dışı kalmasının ardından zirveye Verstappen geçti ve inanılmaz rahat bir yarış çıkartarak Perez ile birlikte ilk iki sırayı almayı başardılar.

Bu sonuçlarla birlikte Ferrari kan kaybederken, Redbull takımlar sıralamasındaki farkı 80’e getirdi. Sürücüler sıralamasında Sergio Perez üçüncü sıraya yükseldi.

Bu sonuçlarla birlikte Ferrari kan kaybederken, Redbull takımlar sıralamasındaki farkı 80'e getirdi. Sürücüler sıralamasında Sergio Perez üçüncü sıraya yükseldi.
Audi ve Porsche, Formula 1 yarışlarına gireceği iddia edildi: McLaren ve Red Bull ile ortaklık kurulabilir

Yarışın ardından Ferrari’yi destekleyenlerin takıma sitemi vardı.

Yarışın ardından Ferrari'yi destekleyenlerin takıma sitemi vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 − fourteen =

%d blogcu bunu beğendi: