Babamın Kemanı, Netflix’te zirveye oturdu!

Netflix, düzenli olarak yayınladığı ‘en çok izlenen diziler ve filmler’ listesinin güncel sürümünü paylaştı. Dijital yayın platformu, 24 Ocak – 30 Ocak tarihlerini kapsayan hafta en çok izlenen İngilizce olan ve olmayan diziler ile İngilizce olan ve olmayan filmleri kullanıcıların erişimine açtı. Babamın Kemanı adlı yerli film Netflix’te en çok izlenenlere girerek zirveye oturdu.

Bu haftaki Global Top 10 listesinde, başrolde Engin Altan Düzyatan, Belçim Bilgin ve Selim Erdoğan’ın yer aldığı Babamın Kemanı dikkatleri topladı. Andaç Haznedaroğlu’nun yönettiği BKM yapımı müzikal film, platformun ‘İngilizce olmayan filmler’ kategorisinde birinci sıraya yerleşerek 9 yapımı daha geride bıraktı.

Netflix’te yayınlacak yeni Teksas Katliamı filminden fragman yayımlandı!

Babamın Kemanı, 58 ülkede ilgi görüyor

Netflix’in Global Top 10 sayfasında paylaşılan bilgiye göre Babamın Kemanı, 24 – 30 Ocak haftası 12,38 milyon saat izlendi. İngilizce olmayan filmler kategorisinde zirveye oturan film Amandla, Perfect Strangers, Shyam Singha Roy, Lost Bullet, How I Fell in Love with a Gangster, Photocopier, Blood Red Sky, Rogue City ve Vicky and Her Mystery gibi yapımlara fark attı.

netflix türkiye ocak 2022

Babamın Kemanı; Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Fransa, Belçika, Hollanda, İspanya, Güney Afrika, Portekiz başta olmak üzere 58 ülkede Netflix’in Top 10 listesine girmeyi başardı. Devlet Tiyatrosu oyuncusu Yener Sezgin’in de kadroda yer aldığı film Türkiye’de 1. sıradaki yerini korurken; peşinden Red Notice ve Don’t Look Up geliyor.

Babamın Kemanı filmi konusu

Film, babasını kaybeden Özlem adlı küçük kızın, ünlü bir keman virtüözü olan amcasının yanına taşınmak zorunda kalmasıyla başlayan hayat macerasını konu alıyor. Sahip oldukları müzik tutkusuyla ortak paydada birleşen ikili, birbirlerine ısınmaya çalışırken başlarından geçen türlü olaylar izleyiciye drama tadında aktarılıyor.

babamın kemanı engin altan düzyatan

Babamın Kemanı oyuncuları:

  • Engin Altan Düzyatan
  • Belçim Bilgin
  • Selim Erdoğan
  • Gülizar Nisa Uray
  • Erdem Baş
  • Yener Sezgin
  • Yiğit Çakır
  • Ayfer Dönmez Ertekin
  • Ulrich Mertin

Global Top 10 listesinin mantığı

Netflix’in paylaştığı bilgiye göre Global Top 10 listesi içerik başına düşen izlenme saatine, yani üyelerin bir dizinin bir sezonunu veya bir filmi izlemek için toplam kaç saat harcadığına göre sıralanıyor. İzlenme saatlerini Pazartesi’den başlayıp Pazar günü bitmek üzere bir hafta boyunca ölçen dijital yayın platformu, 28 Haziran 2021’e kadar olan verilerin görülmesine dahi izin veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 + eleven =

%d blogcu bunu beğendi: