Kültür-Sanat

Batman evrenin geçecek olan Penguen dizisi için HBO Max onay verdi

Robert PattinsonZoë KravitzJeffrey WrightPaul DanoColin FarrellAndy Serkis ve Peter Sarsgaard gibi isimleri bir araya getirecek Matt Reeves yönetmenliğindeki The Batman beklenirken, aynı evrende geçecek Penguen dizisi için HBO Max onay verdi.

Joaquin Phoenix’li JokerTom Hardy’li Venom ve Ocak ayında yayınlanacak Jared Leto’lu Morbius derken yakın dönemde sinema dünyasında kötü karakterlere odaklanan yapımlara karşı ilgiler baya artmıştı. Bu kötü karakterlerden bir diğeri Penguin’e odaklanacak bir spin-off dizisinin de yolda olduğu dedikoduları geçtiğimiz aylarda gündeme gelmişti. Bu dedikodular bizzat HBO Max tarafından resmiyete kavuştu. The Penguin adını taşıyacak dizi Batman’in baş düşmanlarından Oswald Cobblepot ya da bilinen adıyla Penguen suç imparatorluğunu büyütmesine yer verecek. Dizide Penguin’i filmde olduğu gibi yine Colin Farrell canlandıracak.

Robert Pattinson’lı The Batman filminin fragmanı

Al Pacino’lu Scarface’ten ilham alacağı konuşulan projenin senaryosunu Impulse ve Agents of S.H.I.E.L.D. dizilerinde imzası bulunan Lauren LeFranc kaleme alıyor. Matt Reeves’in prodüktör olarak katkıda bulunacağı dizi, yeni Batman filmiyle ve Gotham Polis Departmanı’nın yozlaşmasına odaklanacak bir diğer spin-off projesiyle direkt olarak bağlantılı olacak.

Robert Pattinson’lı The Batman, 4 Mart 2022’de vizyona girecek. The Penguin projesi için çalışmaların ne zaman başlayacağı ise şimdilik belirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − 7 =

%d blogcu bunu beğendi: