Bill Gates, Covid-19 sonrası yeni bir pandeminin kaçınılmaz olduğunu açıkladı!

Bill Gates, dünyanın Covid-19 hastalığını ağır atlatma riskinin ‘büyük ölçüde azaldığını’ ancak yeni bir pandeminin neredeyse kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Almanya’daki Münih Güvenlik Konferansı’na katılan Microsoft‘un kurucusu ve milyarder iş insanı Bill Gates, dünya nüfusunun büyük bölümünün ‘bir miktar bağışıklık kazanmasıyla’ ağır hastalık tehlikesinin epey kalktığını savundu.

Almanya'daki Münih Güvenlik Konferansı'na katılan Microsoft'un kurucusu ve milyarder iş insanı Bill Gates, dünya nüfusunun büyük bölümünün 'bir miktar bağışıklık kazanmasıyla' ağır hastalık tehlikesinin epey kalktığını savundu.

Microsoft’un kurucusuna göre bunun arkasındaki sebep aşılar değil virüsün kendisi:

“Ne yazık ki virüsün kendisi, özellikle de Omicron adlı varyant, bir tür aşı oldu. Virüs, dünya nüfusuna ulaşma konusunda bizim aşılarla yaptığımızdan daha iyi bir iş çıkardı.”

"Ne yazık ki virüsün kendisi, özellikle de Omicron adlı varyant, bir tür aşı oldu.  Virüs, dünya nüfusuna ulaşma konusunda bizim aşılarla yaptığımızdan daha iyi bir iş çıkardı."

Independent Türkçe’nin haberine göre 66 yaşındaki Gates ayrıca gelebilecek yeni pandeminin muhtemel koronavirüs ailesinin farklı bir patojenden kaynaklanacağını öne sürdü:‘Bir pandemi daha yaşayacağız. Bu sefer farklı bir patojen olacak.’

Aşı geliştirme çalışmalarına verdiği destekle de bilinen Gates, ileride aşı geliştirmek için daha hızlı hareket edilmesi gerektiğini ifade etti:

Aşı geliştirme çalışmalarına verdiği destekle de bilinen Gates, ileride aşı geliştirmek için daha hızlı hareket edilmesi gerektiğini ifade etti:

‘Bir dahaki sefere bunu iki yılda değil, 6 ay gibi bir sürede yapmaya çalışmalıyız. Gelecek pandemiye hazır olmanın maliyeti o kadar da fazla değil.’

Sizce Bill Gates haklı mı, covid-19 sonrası yeni pandemiler bizi bekliyor mu? Bir pandemi daha kaldırabilir misiniz? Ne düşünüyorsunuz??

2 doz aşı, üstüne birde covid ohhh Süper Bağışıklık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 + nine =

%d blogcu bunu beğendi: