Bitcoin, son 3 ayın dibini gördü!

Kripto paraların babası Bitcoin, dünya genelindeki son siyasi durumdan sonra son üç ayın dibini gördü. İşte son durum ve bu durum nereye kadar gidecek!

Kripto paraların öncüsü ve en değerli kripto para birimi Bitcoin, son haftalarda sallantılı zamanlar geçiriyordu. BTC’nin devam eden değer kayıplarıyla birlikte bugün Bitcoin, son üç ayın en düşük seviyesini gördü. Zaten yatırımcılarının bir süredir yüzünü güldürmeyen kripto para, son yaşanan gelişmelerin ardından oldukça düşük bir seviyeye geriledi. Yaşanan düşüşün nedenini ve BTC’deki son durumu paylaştık.

Haftaya sakin bir başlangıç yapan Bitcoin ( BTC ) düşüşe geçti!

Bitcoin fiyatı, Kazakistan’daki kriz sonrası 41 bin doları gördü

Kazakistan’da protestocuların terörist ilan edilip saldırıya maruz kalması sonrası tüm dünyayı ilgilendiren bir kriz patlak verdi. Dünyanın en büyük ikinci Bitcoin madenciliği ocağı olan Kazakistan’da hükümetin internete kısıtlama getirmesiyle ülkede Bitcoin madenciliği yapmak neredeyse imkansız hale geldi. Bu yüzden son birkaç gündür Bitcoin’in madencilik havuzu zarar görüyor, bu durum da BTC’nin değer kaybetmesinin ana nedeni.

8 Ocak Cumartesi saat 18.00 sularında BTC’nin fiyatının 41 bin dolar seviyesinde olduğunu görüyoruz. Son üç aydan beri bu seviyeye hiç düşülmemişti. İlerleyen günlerde Kazakistan’daki olayların seyri, kripto para piyasasını da etkileyecek gibi duruyor.

bitcoin fiyatı
8 Ocak 2022 günü saat 17.57’de Bitcoin fiyatı

BTC’de son yaşanan yüzde 2.9’la bu düşüşü görmekteyiz. BTC’nin mevcut piyasa hacminin 791 milyar dolar seviyesinde olduğunu da ekleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 − eleven =

%d blogcu bunu beğendi: