CES 2022 fuarına Omicron varyantı yüzünden katılamayanları sayısı artıyor!

Omicron varyantı, fiziksel olarak düzenleneceği açıklanan CES 2022 fuarını vurdu. Şirketler, ardı ardına çekilme kararı almaya başladı.

2019 yılının sonlarına doğru patlak veren ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kişinin ölümüne sebep olan COVID-19, insanlık için halen büyük bir tehdit konumunda. Her ne kadar aşılama çalışmalarında büyük bir aşama kaydedilse de, mutasyon yeteneği nedeni ile tam anlamıyla istenen verim alınamadı.

Şüphesiz 24 Kasım 2021 tarihinde Güney Afrika’da tespit edilen Omicron varyantı da bunlardan biri. Daha öncekilere kıyasla daha hızlı yayılan varyant, kısa süre içinde tüm dünyayı etkisi altına aldı. Durum böyle olunca fiziksel olarak düzenlenmesi beklenen etkinlik ve fuarlardan kötü haberler ardı ardına gelmeye başladı.

Instagram, 2022 planlarını açıkladı!

Üç şirket daha CES 2022 fuarına katılmayacağını açıkladı

Bildiğiniz üzere 5 ila 8 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta CES 2022 (Tüketici Elektroniği Fuarı) düzenlenecek. Her sene dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin yeni ürünlerini ve projelerini sergilediği etkinlik, geçtiğimiz yıl kısıtlamalar nedeni ile dijital ortamda gerçekleştirilmişti.

Geçtiğimiz aylarda aşılama çalışmalarının da hız kazanmasıyla fiziksel olarak gerçekleştirileceği açıklanan CES 2022 fuarına katılacak şirketler, diğerlerine göre daha hızlı yayılabilen Omicron varyantının tespit edilmesi sonrası ardı ardına kritik kararlar almaya başladı. Söz konusu şirketler, Omicron varyantının tetiklediği sağlık riskleri nedeniyle ardı ardına etkinliğe fiziksel olarak katılmama kararı almaya başladı.

Amazon, Facebook (Meta), Twitter, T-Mobile ve Pinterest, Lenovo, Intel, General Motors, Microsoft ve NVIDIA gibi firmalar etkinlikten fiziksel olarak çekildiklerini duyurdu. Öte yandan CNET, Engadget, TechCrunch, TechRadar, Tom’s Guide ve The Verge dahil birçok haber kuruluşu da fuara muhabir göndermeyeceğini açıkladı.

Bunun üzerine OnePlus, AMD ve MSI da geçtiğimiz saatlerde yaptıkları açıklamalarda Omicron varyantı nedeniyle etkinliğe fiziksel olarak katılmayacaklarını, bunun yerine uzaktan katılım sağlayacaklarını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × 4 =

%d blogcu bunu beğendi: