Christopher Nolan, Oppenheimer için çalışmalara başladı! Cillian Murphy başrol!

Christopher Nolan, yönetmen koltuğunda olacağı Oppenheimer için Cillian Murphy baş karakteri olacağı doğrulandı. Dahası, Universal‘ın geçen ay büyük bir ihale savaşında kazanmıştı. Sonrasında Nolan ve Warner Brosyollarını ayırmıştı. Filmin vizyon tarihi 2023 gibi konuşuluyor. Ancak 2024’e sarkabilir.

Oppenheimer, Los Alamos Laboratuvarı’nın direktörü olan teorik bir fizikçiydi. 1945’te İkinci Dünya Savaşı’nı sona erdiren atom bombasının araştırma ve geliştirmesine Manhattan Projesi adı altında liderlik etti. Nolan, Syncopy Inc.  afişi  için  eşi ve uzun süredir yapımcı ortağı Emma Thomas ile birlikte filmin yapımcılığını  üstlenecek . Nolan’ın ‘ The Dark Knight’ filmleri, “ Inception ” ve “ Dunkirk ” filmlerinde rol alan Murphy, ünvana sahip bilim insanı rolünde oynayacak.

Sony Pictures ve AppleTV+ dahil olmak üzere birçok stüdyo film için yarışıyordu. Yine de hiçbiri Nolan’ın yorucu taleplerini kabul edemedi. Bunlardan biri, filmin akışa, VOD, DVD’ye veya herhangi bir tür yan piyasaya çıkmadan önce (en azından) 100 günlük bir sinema penceresine sahip olması gerektiğiydi.

Peaky Blinders, Sinema Filmi ile Karşımıza Çıkıyor!

Nolan, kariyerinin hemen hemen başlangıcından beri Warner Bros.’daki evini kurmuştu. Yine de, “Tenet”in (dünya çapında 363,7 milyon dolar hasılat yapan) zorlu bir pandemi vizyona girmesi ve ardından tüm filmlerini HBO Max’teki sinemalarda eşzamanlı olarak yayınlama kararı üzerine stüdyoyla arası bozuldu. Nolan’ın filmleri bu karardan etkilenmedi, “Tenet” zaten vizyona girdi. Ancak Warners’ın onu ele alış biçimini (kendisi gibi yaratıcı ortaklar bilgilendirilmeden önce basında duyurulmuştu) ve gönderdiği mesajı beğenmedi. -önemli tiyatro deneyimi.

Universal, “Oppenheimer”ı “izleyicileri, dünyayı kurtarmak için dünyayı yok etmeyi göze alması gereken esrarengiz adamın nabzını hızla atan paradoksuna sokan destansı bir gerilim filmi” olarak tanımlıyor. Kulağa tamda Christopher Nolan filmi gibi geliyor. Prodüksiyon 2022’nin başlarında başlayacak ve IMAX 65mm ve 65mm geniş format filmde ve görüntü yönetmeni Hoyte Van Hoytema (“Tenet”, “Dunkirk” ve “Interstellar”), editör Jennifer Lame (“Tenet”) gibi yaratıcı Nolan’ın önde gelenleriyle çekilecek. ve besteci Ludwig Göransson (“Tenet”) de tekrar aramıza katıldı.

Nolan’ın yeni filmi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda yazın!

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twelve + fifteen =

%d blogcu bunu beğendi: