Kültür-Sanat

Christopher Nolan, yeni filmi Oppenheimer için üç büyük yıldız ile anlaştı!

Bir süredir sinema dünyasını meşgul eden yeni Christopher Nolan filmi Oppenheimer için sıcak haberler var. Halihazırda büyük isimlerin yer aldığı filmin oyuncu kadrosuna katılan yeni isimlerden anladığımız kadarıyla Nolan, yine bayağı büyük oynuyor.

The Dark Night serisi, Dunkirk ve Inception gibi Nolan filmlerinde yan rollerde izlediğimiz Cillian Murphy’nin ve Edge of TomorrowThe Devil Wears Prada ve A Quiet Place gibi gişe rekortmeni filmlerle tanıdığımız Emily Blunt’ın ardından Hollywood’un yıldız isimlerinden Robert Downey Jr. ve Matt Damon’ın da Oppenheimer’a katıldığını geçtiğimiz haftalarda öğrenmiştik. Filmin oyuncu kadrosundan açıklanan üç yeni isimse tekrar heyecanımızı yükseltecek cinsten: Rami Malek, Florence Pugh ve Benny Safdie.

Robert Downey Jr. ve Matt Damon, Christopher Nolan’ın Oppenheimer kadrosuna dahil edildi

Yıldızlarla Dolu Müthiş Kadro

Oyuncu kadrosuyla şimdiden atom etkisi yaratan Oppenheimer, Kai Bird ve Martin J. Sherwin‘in Pulitzer ödüllü kitabı American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer‘dan uyarlanacak ve İkinci Dünya Savaşı’nda atom bombasının geliştirilme sürecine ve atom bombasının bulunuşunda büyük bir katkısı olan teorik fizikçi J. Robert Oppenheimer’a odaklanacak. Filmde Oppenheimer’a Cillian Murphy, Oppenheimer’ın eşi Katherine Oppenheimer’a ise Emily Blunt hayat verecek. Robert Downey Jr., Atom Enerjisi Komisyonu’nda yetkili olan Lewis Strauss, Matt Damon ise Manhattan Projesi’nin direktörü Korgeneral Leslie Groves rolünde karşımıza çıkacak. Kadroya yeni katılan isimler arasında yer alan Florence Pugh, dönemin ABD Komünist Partisi üyelerinden olmasının yanı sıra Oppenheimer ile bir ilişki yaşadığı da konuşulan Jean Tatlock’u canlandıracak. Benny Safdie, Manhattan Projesi üyelerinden ve hidrojen bombasının babası olarak bilinen Macar fizikçi Edward Teller’a, rolü hakkında şimdilik sınırlı bilgiye sahip olduğumuz Rami Malek ise bir bilim insanına hayat verecek.

Daha önce de Nolan ile birçok filmde çalışma fırsatı bulan Hoyte Van Hoytema‘nın görüntü yönetmenliğini üstleneceği; Jennifer Lame’in ise kurguda yer alacağı Oppenheimer’ın müziklerini ise Tenet’in de müziklerine imza atan Ludwig Göransson besteleyecek.

Tenet’in vizyon günü HBO Max’te gösterilmesiyle neredeyse kariyerinin başından beri çalıştığı Warner Bros. ile yollarını ayıran Nolan’ın yeni filmi Universal Pictures etiketiyle yayınlanacak. Nolan’ın eşi Emma Thomas ile birlikte sahip olduğu yapım şirketi Syncopy Inc.’in prodüksiyonunu üstleneceği Oppenheimer, 21 Temmuz 2023’te vizyona girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × three =

%d blogcu bunu beğendi: