Cinsel istismara uğrayan dünyaca ünlü kişiler!

Cinsel tacizin, tecavüzün ne kadar yaygın olduğunu gözler önüne seren bir liste. Cinsel istismara uğrayan dünyaca ünlü kişiler!

İğrenç bir insanlık sorunudur cinsel istismar. Zamanında cinsel istismara uğrayıp, ilerleyen yıllarda dünya çapında isim yapmış insanlardan oluşan kabarık bir listeyi buraya bırakayım ki aslında ne kadar yaygın bir suç olduğu ve hiç tahmin edemeyeceğimiz insanların saldırgan ya da mağdur olabildikleri gerçeğini gözümüzde daha iyi canlandırabilelim.

marilyn monroe

Çocukken koruyucu aile sisteminde büyüdü ve çocukluğu ile gençliği döneminde hayatında olan erkeklerin çoğunun cinsel istismarına uğradı. Monroe, kamuoyunda istismarla ilgili deneyimini tartışan ilk halk figürlerinden biri.

oprah winfrey

Dünyaca ünlü talk show sunucusu oprah winfrey, henüz dokuz yaşındayken bir akrabası tarafından tecavüze uğradı. Winfrey bu kötü deneyimi hakkında olabildiğince sesini yükseltti, programlarında sıklıkla bu konuya değindi ve diğer birçok kurbanı cesaretlendirerek onların korkunç geçmişlerini aşmalarına yardımcı oldu.

jonathan davis

Oldukça meşhur metal gruplarından birisi olan korn’un solisti jonathan davis, çocukluk döneminde bir komşusu tarafından cinsel istismara uğradı. Pek çok hayranı, davis’in “baba” (daddy) şarkısını duyduktan sonra babası tarafından taciz edildiğini düşündü, ancak davis şarkının, komşusunun kendisini taciz ettiğini söylediğinde ebeveynlerinin ona inanmaması hakkında olduğunu söyledi. Ağlayarak söylediği o şarkı:

chester bennington

İntihar eden bir kişinin geçmişinde biriken birçok acı ona hayatı katlanılamaz hale sokmuş olabilir. İntihar ve ölüm haberini aldığımızda şok olduğumuz kişilerden olan linkin park grubunun solisti chester bennington da çocukluğunda cinsel istismar kurbanı olanlardan.

anne heche

Aktris anne heche, neredeyse bebekliğinde 12 yaşına kadar geçen süre boyunca sürekli olarak öz babasının tecavüzüne uğradı. Babası aynı zamanda kendisine cinsel yolla da bulaşabilen herpes virüsünü de musallat etti.

axl rose

Guns n’ roses rock grubunun solisti axl rose’da çocukken cinsel tacize uğrayan ve bunu açıklayabilen cesur insanlardan.

gabriel byrne

Cinci hocaların ya da din kisvesi ile insanlara yaklaşıp onları taciz eden kimselerin pek mahir olduğu ülkemiz evreninden alışık olduğumuz sapıklık derecesindeki taciz olaylarının bir benzerine maruz kalmış kişidir ünlü aktör gabriel byrne. Rahip olmak için eğitim aldığı sırada hristiyan kardeşler tarafından diğerleri gibi çocukken istismara uğradı. Byrne, din adamlığı için eğitim gören gençlerin yine din adamları tarafından taciz edilmesinden dolayı “derinden incindiğini” söylüyor.

carlos santana

Önemli bir müzik ödülünü aldığı sırada çocukken başından geçen cinsel istismarı herkese duyuran koca yürekli bir virtüoz müzisyendir carlos santana. O yaşlarda yaşanan tacizler asla unutulmuyor. Santana, şimdilerde kendisi gibi taciz kurbanı olanlara yardım faaliyetlerinde bulunuyor.

america ferrera

oyuncu america ferrera kendisinin kurban olduğu cinsel saldırı hikayesini instagram’dan paylaşarak duyuranlardan.

İlk kez cinsel saldırıya uğradığımı hatırlayabildiğim zaman 9 yaşındaydım. Kimseye söylemedim ve başından beri 9 yaşında bir çocuk olarak yetişkin bir adamın davranışlarından bir şekilde sorumlu olduğumu düşünüp utanç ve suçluluk duygusuyla yaşadım. Bu adamı gelecek yıllar boyunca her gün görmek zorunda kaldım. Bana gülümseyip el salladı ve ben aceleyle yanından geçecektim, kanım dondu, bağırsaklarım sadece onun ve benim bildiğim şeyin yükünü taşıyordu. Bu herif ağzımı kapatıp gülümsememi bekliyordu.

hanımlar, sessizliği bozalım ki gelecek nesil kızlar bu saçmalıkla yaşamak zorunda kalmasın.

eve ensler

Oyun yazarı ve aktris olan eve ensler de çocukken cinsel taciz kurbanı olanlardan ama onun başına gelen bir ensest saldırıydı.

johannes brahms

The truman show filminin müziklerinden tanıdığımız 1880’lerin almanyasından ünlü piyanist johannes brahms, çocuklukta cinsel istismarın kurbanı olan avrupalılardan.

rita hayworth

Bir dönemin efsane oyuncularından ve siyah beyaz amerikan filmlerinin en güzel kadınlarından birisiydi rita hayworth. Bizim nesil trt’de kendisinin epey filmine denk gelerek büyüdü. üzüntü verici bir ensest taciz hikayesi var kendisinin. Gençken ülkeyi dolaşarak ona dansçı olarak eğitim veren ve onu eğiten babası tarafından defalarca tecavüze uğradı. O kadar saftı ki, baba ve kızı arasında yaşanan ensest ilişkilerin aslında sandığı kadar yaygın olmadığını ve babasının kendisini kandırarak defaatle kurnazca tecavüz ettiğini ancak yetişkinliğinde fark edebildi.

madonna

Kendisi de tecavüze uğrayan ünlülerden. hem de bir inşaatta. verdiği bir röportajda müzik ve film dünyasında ardı arkası kesilmeyen cinsel tacizin tüm detaylarını anlattı. Kaç erkeğin “pekala, bana oral seks yaparsan meseleyi çözeriz dediğini sayı ile ifade edemem, o kadar çok ki”…

lady gaga

19 yaşındayken tecavüze uğradığını açıklamıştı.şarkılarından birisi olan swine, başından geçen bu tecavüz olayını anlatıyor.

missy elliott

Ünlü şarkıcı missy elliot’da aynen çoğu tacize uğrayan ünlü kişiler ile benzer şekilde çocuk yaşlarda cinsel tacize uğradı. Elliot, vh1’in “behind the music” bölümünün bir kısmında istismarla ilgili geçmiş kötü taciz deneyimini anlattı.

mary j. blige

Mary j. blige çocuklukta hem duygusal hem de cinsel istismara uğrayanlardan. Bu yüzden şarkılarında sıklıkla acıya dayanma ve zorlukların üstesinden gelme temalarını kullanıyor. no more drama!

tyler perry

Oyuncu ve yönetmen olan tyler perry, çocukluk arkadaşının annesi tarafından tecavüze uğradı. Tacizci kadın, tyler kendisi ile seks yapana kadar onu evde rehin tuttu.

marilyn manson

İroniktir, şimdilerde kendisi hakkında taciz suçlamaları olan marlyn manson’da çocuklukta cinsel istismara uğradı ve “smells like children” albümünde taciz konusunu işledi.

mike tyson

Eski dünya ağır siklet boks şampiyonu mike tyson, yedi yaşındayken cinsel istismara uğradığını açıkladı. Bu sırrını ilk defa opie radio isimli bir radyo programına katıldığında umuma açıklayan tyson, tanımadığı bir adamın onu sokakta oynarken kaçırıp cinsel taciz uyguladığını itiraf etti.

queen latifah

Tanınmış bir rapçi ve aktris olan queen latifah, kendisi henüz küçük bir çocukken, bebek bakıcısı olan yetişkin bir kimse tarafından cinsel istismara uğradı.

maya angelou

1928 doğumlu şair maya angelou 1936 yılında annesinin erkek arkadaşı tarafından tecavüze uğradı. o sırada sadece sekiz yaşındaydı.

vanessa williams

Oyuncu ve film yapımcısı vanessa williams, 10 yaşındayken bir arkadaşının ailesinin bir kadın üyesi tarafından cinsel tacize uğradı. You have no idea adlı anı kitabında basınsan geçen bu olayın bütün detaylarını anlattı.

tim roth

pulp fiction filmi ile akıllara kazınan bir oyuncudur kendisi. çocukluk dönemi ensest kurbanlarından.

daha fazlası içinranker.com

yerli ünlülerden de cinsel tacize uğrayanlar var

en çok bilinen ve taciz hikayelerini kendileri kamuya açıklayan birkaç ünlümüzü de buraya bırakalım:

nur tuğba namlı: neler oluyor hayatta programını sunduğu esnada kurstaki öğretmeni tarafından tacize uğradığını canlı yayında ağlayarak anlatmıştı.

zerrin özer: tecavüz kurbanıydı. ağabeyim dediği yapımcısı ve bir dönemin ünlü plakçısı ümit güner’in tecavüzüne uğradığını tv’de katıldığı bir programda itiraf etti.

yeşim ceren bozkurt: 6 yaşında cinsel tacize uğramış bir oyuncu olan yeşim ceren bozkurt yaşadığı kabus dolu günleri bir sosyal medya paylaşımı ile anlatanlardan.

hafsanur sancaktutan: pedofili bir adamın torunuyum diyerek öz dedesi tarafından cinsel istismara uğradığını sosyal medyadan paylaşanlardan. ayrıca kuzenleri, komşuları ve iş arkadaşları tarafından da tacize uğradığını söylemiş.

seray kaya: kamuoyunda elmalı davası olarak bilinen, 7 ile 10 yaşındaki kardeşlerin cinsel istismara uğradıkları olaydan sonra “ben de çocuktum! aileme anlatamayacak kadar çok korkmuştum ve sustum. arkadaşımın babası tarafından defalarca uğradığım istismarın suçlusu ben değilim. artık korkmuyorum.” diyerek başından geçenleri instagram hesabından açıklamıştı.

feyza altun: 7 aylık bebeği ile davalara girnesi ilen tanınan ünlü avukat, 7 yaşındayken sistematik olarak akrabası tarafından tacize uğratılmış. kendisinin anlattığına göre fail istismarı alınan bir ses kaydında da itiraf etmiş.

Cinsel istismar dünyanın her yerinde yaygın olan olay, bunu engellemek elimizde! Cinsel istismara uğrayan ünlü kişiler yazımıza umarız yenileri eklenmez!

Marina Abramovic metodu nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × 5 =

%d blogcu bunu beğendi: