Citroen Ami, Türkiye’de satışa çıktıktan 1 saat sonra tükendi!

Kısa süre önce Türkiye’de bireysel satışlara açılan Citroen Ami, ilk günlerinde beklentileri aşan ilgiyle karşılaşmış görünüyor.

Haziran ayı ile birlikte Türkiye’de bireysel satışa resmi olarak açılan Citroen Ami, kısa sürede beklentileri aşan bir ilgi görmüş durumda. Citroen Türkiye tarafından paylaşılan bilgilere göre, 2021 yılı Aralık ayının sonundan bu yana kurumsal müşterilere satışa sunulan Ami’nin perakende satışa sunmasından kısa bir süre sonra ilk 50 araçlık partisi tükendi. Online satışa açılmasından 25 dakika sonra ilk partinin tamamı tükenirken, her 1 dakikada 2 Citroën Ami satışı gerçekleştirilmiş oldu. Ami, 219.000 TL’lik fiyat ile bireysel olarak satışa sunuluyor.

Citroen Ami Türkiye fiyatı belli oldu! Türkiye’nin en ucuz arabası ama hala çok pahalı!

Citroen Ami teknik özellikleri

Yedi farklı versiyon halinde Türkiye’de sunulan Ami’de, “Kendin Yap” tarzında aksesuarlarla kullanıcısına aracını bizzat kişiselleştirme imkânı sunuluyor. Söz konusu fonksiyonel ve dekoratif kit: merkezi bir separatör ağ, kapı cebi ağı, paspas, ön konsolun üstünde saklama bölmesi, el çantası kancası, akıllı telefon klipsi gibi öğeler içeriyor. İç mekânda kullanılan renklerle jantlarda, köşe panel çıkartmaları veya kapı üzerindeki kapsüllerde kullanılan renkler birbirini tamamlıyor. My Ami Gri, My Ami Mavi, My Ami Turuncu ve MY Ami Haki olmak üzere dört ana renk bulunuyor. İnternet sitesi üzerinden çevrimiçi olarak satın alınabilecek olan modelin geçtiğimiz aralık ayından günümüze kadar 400 adet kurumsal satış yakaladığı da resmi kaynaklarda paylaşılan bilgiler arasında.

2.410 milimetre uzunluk, 1.360 milimetre genişlik, 1.525 milimetre yükseklik ve 1.728 milimetrelik aks mesafesine sahip olan Ami iki kişilik bir elektrikli araç olarak öne çıkıyor. Ami’nin altyapısında 6 kW güç ve 40 Nm tork üreten bir elektrik motoru konumlanıyor. Ön tarafta konumlanan bu motorla birlikte maksimumda 45 km/s hıza erişebilen model, bu sürate ise 10 saniyede erişiyor. Taban bölümünde konumlanan batarya ile birlikte 75 kilometrelik menzil sunabilen Ami’yi şarj etmek için standart bazda 220V priz yeterli. Bu kaynak üzerinden yüzde 80’lik dolum seviyesine çok kısa bir sürede ulaşabilen Ami’nin bataryalarının tamamen dolması içinse 3 saatlik bir zamana ihtiyaç olacak.

Citroen Ami, Türkiye'de satışa çıktıktan 1 saat sonra tükendi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × three =

%d blogcu bunu beğendi: