TeknolojiDünyaHaberler

Donald Trump, Twitter’ın Aynısı Yaptı! İşte çakma Twitter, Truth Social!

ABD eski başkanı Donald Trump, Twitter’ın anti demoktratik davrandığını iddia ederek kendi sosyal medya platformunu kurdu. Açık kaynak Mastodon yazılımının altyapısını kullanan Truth Social platformunun ekran görüntüsü ortaya çıktı.

Başkanlık döneminde sansasyonel açıklamalarıyla gündeme gelen Trump, Kongre Binası’na yapılan 6 Ocak saldırısının ardından sosyal medya ağlarında kara listeye girmişti. Kendi sosyal platformunu kurmak için kolları sıvayan Trump, Aralık 2021’de 1 milyar dolar yatırım alarak Truth Social için ilk adımı attı.

Truth Social, Twitter benzeri tasarım ile dikkat çekiyor

Henüz beta aşamasında olan Truth Social’e sınırlı sayıda kişi erişebiliyor. Truth Social web sitesine girmek isteyen kullanıcılar, “erişim engellendi” mesajı ile karşılaşıyor.

Truth Social, Twitter benzeri tasarım ile dikkat çekiyor

Trump Medya ve Teknoloji Grubu, halka açık bir şirket olma girişiminde olduklarını ve bunun için Digital World Acquisition Corp. ile birleşmeye gittiklerini açıkladı.

Twitter ile neredeyse aynı tasarım diline sahip olan Truth Social platformu, mikro blog olarak tanımlanıyor. Twitter’dan farklı olarak onaylı kullanıcılar için pembe ikon kullanılan platform, tasarım konusunda eleştiri yağmuruna tutuldu.

Platform’da paylaşılan yazılar, Truths olarak adlandırılıyor. Ayrıca Twitter’dan farklı olarak yazılan Truths’ların listelendiği Full Thread bölümü bulunuyor.

Truth Social’ın herkesin sesini duyurma amacıyla kullanıldığını belirten Trump, 2022 yılında herkese açılacağının altını çizdi. Platformun 2022’nin ikinci çeyreğinde aktif olacağı paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

Truth Social iOS uygulaması, App Store Türkiye’de henüz listelenmiyor. Yeni sosyal medya uygulamasının Türkiye’de faaliyet gösterip göstermeyeceği ne yazık ki bilinmiyor.

Twitter makaleler isimli yeni özelliği üzerine çalışıyor! 140 karakterden bloggerlığa…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × two =

%d blogcu bunu beğendi: