Kültür-Sanat

Eleştirmenlere göre 21. yüzyılın en iyi diziler listesi

“Boynuz kulağı geçer.” dercesine son yıllarda sinema dünyasından daha fazla ilgi çeken televizyon dünyasının en iyi diziler, eleştirmenler tarafından belirlendi.

BBC Culture’ın paylaştığı liste, 43 farklı ülkeden 206 eleştirmenin oylarıyla 21. yüzyılın en iyi 100 dizisini seçti. HBO’nun beş diziyle girdiği ilk 10’da birinci sırayı daha önce de birçok listede gelmiş geçmiş en iyi dizi olarak gösterilen The Wire kaptı. Listenin ikinci ve üçüncü sırasına Mad Men ve Breaking Bad gibi AMC dizileri girerken dördüncü sıraya Phoebe Waller-Bridge harikası Fleabag, beşinci sıraya ise finaliyle hayal kırıklığı yaratan Game of Thrones yerleşti.

Altıncı ve yedinci sırada yine yakın dönem HBO dizileri I May Destroy You ve The Leftovers yer alıyor. Sekizinci sıraya FX dizisi The Americans girerken ilk 10’da yer alan tek komedi dizisi The Office’in Ricky Gervais’lı orijinali dokuzuncu sıraya yerleşiyor. Şu sıralar üçüncü sezonuyla devam eden HBO dizisi Succession ise listenin ilk 10’unda halihazırda yayınlanmaya devam eden tek dizi olarak göze çarpıyor.

BBC Culture’ın yayınladığı 21. yüzyılın en iyi diziler listesi tamamı için tıklayın!

Uncharted Filminin Heyecan Dolu Fragmanı Yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 − seven =

%d blogcu bunu beğendi: