Teknoloji

Elon Musk’ta, Twitter 2.0’a dair yeni açıklamalar geldi! Twitter’a Altın, Gri ve Mavi tik onay işareti geliyor!

Elon Musk, satın aldığı Twitter özelinde paylaşımlara devam ediyor. Musk, Twitter’ı kafasına göre değiştirmeyi sürdürüyor! Son olarak Elon Musk, Twitter 2.0’a dair yeni bilgiler paylaştı.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın şirkette çalışanlara Twitter 2.0 temalı bir sunum gerçekleştirdiğini sizlere aktarmıştık. Musk, bu sunum kapsamında çalışanlardan hesaplar arası uçtan uca şifrelenmiş video ve ses aramaları üzerinde çalışmalarını istemişti. Elon Musk dün paylaştığı bir tweet ile Twitter 2.0 temalı bir sunumunu paylaştı. 

Sunumdan öne çıkan veriler arasında yeni kullanıcı kazanımıyla büyüyen kullanıcı tabanı ve  aktif kullanıcı sayısı dikkat çekti. 

1 Temmuz 2014’ten 16 Kasım 2022’ye gelindiğinde, yeni kullanıcı kazanımı, son 7 günde, günlük olarak yaklaşık 2 milyonu aşarak ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu metrik 2021’in aynı haftasına kıyasla yüzde 86 daha yüksek. 

Kullanıcıların platformda aktif olduğu zaman da 1 Ocak 2020 ile 15 Kasım 2022 arasındaki dönemde en yüksek seviyesine ulaştı. Son 7 günde yaklaşık 8 milyar kullanıcı her gün dakikalarca aktifti. Bu metrik 2021’in aynı haftasına kıyasla yüzde 30 daha yüksek. 

Küresel olarak gelir elde edilebilir günlük aktif kullanıcı sayısı ise 250 milyon barajını aşarak Kasım 2022’de 253 milyon 865 bin 365’e ulaştı. 

17 Ekim 2021’den 13 Kaısm 2022’ye gelindiğinde nefret söylemi görüntülemeleri üşüş gösterdi. Ayrıca 19 Ekim 2021 ile 15 Kasım 2022 arasındaki dönem incelendiğinde, taklit hesapların, 5-7 Kasım arası Twitter Blue öncesi artış gösterdiği,  Blue’nun yayına alınmasıyla 11 Kasım’da bir kez daha yükseldiği sonrasında ise hızlıca düştüğü görülmekte. 

Elon Musk’ın Twitter 2.0’daki süper uygulama yaklaşımına baltığımızda ise yeni reklam araçlarını, video, uçtan uca şifreli DM’ler, Uzun formattaki tweetler, Blue Verified’ın yeniden gerçekleşecek olan lansmanı ve ödeme yöntemlerini görmekteyiz. 

Twitter’a otomatik flood oluşturma özelliği geliyor!

Twitter 2.0 ile beraber çok renkli onay işaretleri de geliyor: Mavi tik, gri tik, altın tik

Elon Musk tarafından paylaşılan bir tweet’e göre şirketler altın renkli onay işareti alacak, hükümet yetkilileri gri onay işareti alacak ve mavi onay işareti ünlü olmasalar bile bireylere tahsis edilecek.

Twitter 2.0 ile beraber çok renkli onay işaretleri de geliyor

Son dönemde birçok farklı haberle karşımıza çıkan Twitter’da yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak şirket, bu hafta kullanıcıları için çok renkli bir doğrulama sistemi başlatacağını açıkladı. Elon Musk tarafından paylaşılan bir tweet’e göre şirketler altın renkli onay işareti alacak, hükümet yetkilileri gri onay işareti alacak ve mavi onay işareti ünlü olmasalar bile bireylere tahsis edilecek.

Aslında gri onay işaretinden daha önce sizlere bahsetmiştik. Twitter Blue hizmetinin başkanı Esther Crawford, devlet hesapları, ticari şirketler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve bazı tanınmış kişiler ilgili belirli hesapların, onları diğer kullanıcılardan ayırmak için gri bir “resmi onay” işareti alacağını söylemişti. Yeni haberle bu renkler biraz daha çeşitlenmiş duruyor. 

Musk ayrıca, yeni doğrulama sistemi yayına girmeden önce Twitter’ın tüm doğrulamaları manuel olarak doğrulayacağını da sözlerine ekledi. Daha önce Elon Musk, yeni oluşturulan hesapların Twitter Blue aboneliği satın alabilmeleri için hesap oluşturma tarihinden itibaren 90 gün beklemeleri gerektiğini belirtmişti. Zira Twitter, 9 Kasım’da yeni doğrulama programını ilk kez kullanıma sunduğunda birçok hesap, markaları, sporcuları ve ünlüleri taklit etmeye başladı. Bu da Twitter’ın projeyi derhal durdurmasına neden oldu. Şirket yeni politika ile bunun önüne geçmek istiyor.

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde de askıya alınan hesaplara af çıkaracağını açıklamıştı. Taklitlerin önüne geçmek isterken askıya alınan hesapları yeniden aktif etme isteği de dolayısıyla kafaları karıştırdı. Şirketten bu konuyla ilgili güncel bir açıklama yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 + 12 =

%d blogcu bunu beğendi: