Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kripto para piyasalarının geleceği hakkında önemli açıklamalar yaptı!

Kripto para dünyasının en popüler ve değerlileri arasında bulunan Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, piyasaya dair önemli açıklamalarda bulundu. Bununla birlikte, pek çok yatırımcının endişesinin aslında bir fırsat olabileceğini söyledi.

Buterin’e göre, kripto para piyasasında yeni bir kışa girdik!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

Kriptoyla derinden ilgilenen ve özellikle bir şeyler inşa eden insanların çoğu, ayı piyasasını memnuniyetle karşılıyor. Ayı piyasasını memnuniyetle karşılıyorlar, çünkü fiyatların bu kadar büyük miktarlarda arttığı bu uzun dönemler olduğunda, sonunda birçok insanı mutlu ediyor. Fakat kısa süreli işlemlerde dikkatli olmak gerekiyor.

kripto para Ethereum kurucusu Vitalik Buterin

Yatırımcılar, geçtiğimiz pandemi döneminin ardından, küresel piyasalara olan ilgide büyük bir azalma öngördükleri için kripto para birimi fiyatları Kasım ayında yaşadığı zirve döneminin ardından adeta yere çakıldı. Hatta ortalama olarak tüm piyasa hacminde yüzde 40’ı geçen bir düşüş yaşandı.

Buterin’in de dediği gibi, 2018’deki son kripto kışından bu yana sektör patlama yaptı. Yalnızca yatırımcı sayısı ve piyasa hacmi anlamında değil. Şu anda bilinen 12 bin 500’den fazla kripto para birimi bulunuyor. Tabii her yerde ortaya çıkan sözde kripto uzmanları da bu işin cabası.

kripto para Ethereum
Kaynak: Binance, ETH/USDT grafiği

Buna ek olarak, 28 yaşındaki kripto para milyarderi Buterin şunları söyledi:

Kripto kışları, piyasadakilerin birçoğunun düşüşe geçtiği dönemdir. Fakat hangi projelerin uzun vadeli ve sürdürülebilir olduğunu hem modellerinde hem de ekiplerinde ve insanlarında olduğu gibi görebilirsiniz.

Kripto piyasaları, çok niş (niche marketing) bir katılımcı grubu tarafından kontrol edilen ve geleneksel piyasalardan oldukça kopuk olan bu niş grup olmaktan, giderek daha çok ana finans piyasalarının bir parçası gibi davranan bir şeye geçişi çevirmiş gibi hissettiriyor. Aslında zincirde herkese yetecek kadar yer olmadığını bir kez daha keşfetmelerini istemiyoruz.

Buterin’in yaptığı bu açıklama, blok zincirler arası bir köprü olan popüler kripto protokolü Wormhole’un 300 milyon doların üzerinde bir saldırıya uğramasının hemen akabinde geldi. Fakat genç milyarder Ocak ayında da çapraz blok zincirleri kullanmanın riskleri konusunda bazı uyarılarda bulunmuştu.

Reklam izleyerek kripto para kazanma, MoviePass ile mümkün!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 − 2 =

%d blogcu bunu beğendi: