Free Fire adlı oyun yasaklanınca, 14 yaşındaki çocuk intihar etti!

Oyunların her yaştan insana iyi ve kötü birçok etkisi var. Özellikle bilgisayar bağımlılığı, son yıllarda oldukça sık görülen bir rahatsızlık. Bu nedenle şimdiye kadar birçok ölüm vakası gerçekleşti. Maalesef, bir kez daha aynı şey yaşandı ve Free-Fire adlı oyun yasaklanınca 14 yaşındaki bir çocuk intihar etti.

Free-Fire yasağı can aldı

Hindistan‘ın Mumbai kentinde, 14 yaşındaki bir genç oyun yüzünden intihar etti. Sebebi ise henüz kesin bir bilgi olmasa da sevdiği oyun Free-Fire’ın yasaklanmış olması olduğu söyleniyor. Çocuğun oyunu çok seviyor olması ve olayın, oyunun yasağından yalnızca birkaç gün sonra yaşanmış olması dikkat çekti. Bhoiwada polisi, gencin oyun bağımlısı olduğunu düşünüyor ve bir yandan da olayı tetikleyen başka bir sebebinin olup olmadığını araştırıyor.

Polisin edindiği bilgiye göre, 14 yaşındaki genç Pazar günü 19:22 sularında bir şirkette tasarımcı olarak çalışan babasını aradı. Hindustan Times‘a göre baba, eşiyle birlikte seyahat ettiğinden dolayı telefona cevap veremedi. Birkaç dakika sonra oğlunu geri aradığında ise kendisinden yanıt alamadı.

Çift eve döndüğünde oğullarının odasının kilitli olduğunu fark edince baba, kapının camını kırmak suretiyle içeri girdi ve oğlunun ölü bedeniyle karşılaştı. Polisin bildirdiğine göre ceset, otopsi yapılmak üzere KEM Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polisler, soruşturma sonucunda çocuğun oyun bağımlılığı olduğunu tespit etmiş olsa da, ailesi ve öğretmenleri çocuğun şimdiye kadar böyle bir belirti göstermediğini söyledi. Başarılı bir öğrenci olduğu ve kriket oynamayı sevdiği yönünde yorumlar yapıldı.

Free Fire, gruplar halinde oynandığı için polis, çocuğun oyunda iletişime geçtiği kişilerle ve arkadaşlarıyla konuşup onu bu noktaya getiren şeyin sebebini araştıracak. Gencin telefonunu adli tıp laboratuvarına gönderen polis, Free Fire ve kriketle ilgili aramalar yapıldığını tespit etti.

Bhoiwada polisi Kıdemli Müfettişi Jitendra Pawar, çocuğun yazdığı bir not ya da arkadaşlarıyla yaptığı mobil konuşmalarda yazılmış şüpheli bir cümle olmadığını belirtti. Ailesi ve öğretmenleri tarafından da herhangi bir şikayet gelmedi. Şimdi ise olayın gerçekten bir oyun bağımlılığı sonucu mu yoksa başka bir sebepten ötürü mü olduğu araştırılıyor.

ABD, “Alibaba” ve “Tencent”in içlerinde bulunduğu, Çin şirketlerini kara listeye aldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five × one =

%d blogcu bunu beğendi: