Teknoloji

Gizli iPhone düğmesi back tap, tiktok kullanıcıları tarafından yeni keşfedildi!

iPhone gizli düğmesi back tap, sosyal medyada viral olmaya başladı. iPhone’un Back Tap özelliği sayesinde telefonun bir çok özelliği kısa yoldan yapabilirsiniz. Bir TikTok kullanıcısı, 2020’den beri var olan iPhone gizli düğmesi özelliğinin nasıl kullanılacağını 1 milyondan fazla izleyiciye gösterdi. Viral TikTok videosundan sonra, iPhone kullanıcıları cihazlarının düşündüklerinden daha fazla düğmeye sahip olduğunu fark etti.

TikTok’ta @ellyawesometech tarafından paylaşılan bir video, iPhone’un arkasındaki “gizli düğmeyi” kullanmıyorsanız telefonu yanlış kullandığınızı söylüyor. Sadece bir günde 1 milyon izlenmeye ulaşan video, iPhone kullanıcılarının hayatını “sonsuza kadar değiştirdiğini” söylediği bir erişilebilirlik özelliğini gözler önüne seriyor.

iPhone gizli düğmesi nasıl kullanılır?

TikTok videosu her ne kadar gizli düğmenin yeni bir özellik olduğunu söylese de aslında 2020’den beri kullanılabilir. iPhone 8 ve sonraki modellerde kullanılabilen Back Tap (Geri Dokunma) özelliği, kullanıcıların Apple logosunun bulunduğu bölgeye dokunarak daha fazla özelliğe erişmelerine olanak tanıyor.

Geri Dokunma özelliği kamerayı açmak, ekran görüntüsü almak, el fenerini açmak ve hatta hoparlör sesini açıp kapamak için ayarlanabilir. Örneğin viral TikTok videosu, çalmakta olan şarkıyı Shazam’da aramak için Geri Dokunma özelliğini kullanıyor. Ancak bunu yapmak için telefonda Shazam ve Kısayollar uygulamasının bulunması gerekiyor.

  1. iPhone’unuzu en az iOS 14’e güncellediğinizden emin olun.
  2. Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma’ya gidin ve ardından en alttaki “Geri Dokunma” düğmesine basın.
  3. İki dokunuşu, üç dokunuşu veya her ikisini birden etkinleştirmeyi isteyip istemediğinizi seçin.
  4. Gizli düğmenin sizin için neler yapabileceğini belirlemek için seçenekler arasından seçim yapın.
  5. Seçimlerinizi belirledikten sonra özelliği etkinleştirmek için telefonunuzun arkasına iki veya üç kez dokunmanız yeterli. Gizli düğme, telefon kılıfıyla bile çalışacaktır.
Apple, iPhone modelleri için temazsız ödeme özelliği Tap to Pay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − one =

%d blogcu bunu beğendi: