Teknoloji

Google Play oyunlar artık bilgisayar üzerinden oynanabilecek!

Google, Aralık ayında şirketin Windows PC’lerde Android oyunları oynamanın resmi bir yolu üzerinde çalıştığını doğruladığında herkesi şaşırttı. Ocak ayında açılan yeni Google Play Oyunlar bilgisayar/masaüstü uygulaması için sınırlı beta test programı oyuncular için aktif hale geldi!

Google Salı günü, Güney Kore, Tayvan ve Hong Kong’da PC için Google Play Oyunlar Beta’yı kullanıma sunmaya başladığını duyurdu. Daha önce duyurulduğu gibi, Play Store’dan Android oyunları indirmek ve oynamak için tasarlanmış, Google tarafından oluşturulmuş bağımsız bir Windows PC uygulamasıdır. Görünüşe göre daha fazla ayrıntı, devam eden ‘Google for Games Geliştirici Zirvesi’ sırasında açıklanacak, ancak Güney Kore, Tayvan ve Hong Kong’daki oyunculardan uygulamanın videoları ve görüntüleri zaten var.

Şu anda yalnızca birkaç oyuna erişilebiliniyor. Google muhtemelen masaüstü uygulamasının önce daha küçük bir seçimle çalıştığından emin olmak ister. Ayrıca, oyun olmayan uygulamaları indirme seçeneği de yoktur. Ana yürütülebilir dosyanın “crosvm.exe” olarak adlandırıldığı bildiriliyor, görünüşe göre bunun Google’ın Chrome OS için resmi sanal makinesine dayandığını gösteriyor .

Google daha önce Windows 10 v2004 veya üzeri, SSD, 20 GB kullanılabilir depolama alanı, “oyun sınıfı GPU” ( burada desteklenen tüm seçenekler ), 8 mantıksal GPU çekirdeği içeren Play Games for PC için minimum sistem gereksinimlerini yayınlamıştı. , 8GB RAM, bir Windows yönetici hesabı ve donanım sanallaştırması (hipervizör/HAXM) etkin. Google, 1 GB’den az VRAM’e sahip AMD PC’lerin ve Lenovo ThinkPad dizüstü bilgisayarların uyumlu olmadığını söylüyor.

PC için Google Play Oyunlar

Google’ın uygulamayı dünyanın geri kalanına ne zaman getireceği henüz belli değil. Windows 11 yüklü bilgisayarlar, Android uygulamalarını ve oyunlarını çalıştırmak için Android için yeni Windows Alt Sistemini de kullanabilir ve üçüncü taraf komut dosyalarının yardımıyla Google Play Store yandan yüklenebilir. Bluestacks gibi yıllardır var olan oyunlar için oluşturulmuş başka Android emülatörleri de vardır.

Binance, oyun oynayanlara Bitcoin hediye edecek: Bitcoin Button #BitcoinButton

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 − two =

%d blogcu bunu beğendi: