Hazal Kaya’nın Başrolünde olduğu Netflix dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinde Atatürk karakterini kim canlandırıyor?

Netflix Türkiye, Hazal Kaya’nın başrolünde olduğu Mustafa Kemal Atatürk konulu dönem dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı fragmanı ile izleyicileri buluşturdu. 2022 yılında yaşayan genç bir gazetecinin aniden kendini 1919’da bulmasıyla beraber yaşadığı maceraları konu edinen dizi, 3 Mart’ta gösterime girecek.

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin oyuncu kadrosu, ünlü oyuncular Hazal KayaSelahattin Paşalı, Engin Hepileri ve Tansu Biçer’i bir araya getiriyor. Profesör Charles King’in Midnight at the Pera Palace kitabından uyarlanan iddialı yapımın senaryosunu Elif Usman kaleme alırken; yönetmen koltuğunda Emre Şahin oturuyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı fragmanı

Netflix, Türk dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı fragmanını resmi YouTube kanalında yayınladı. Açıklama kısmına “Önce Pera Palas’a sonra geçmişe gidiyoruz. Çözmemiz gereken bir gizem var!” notunu düşen şirket, dizinin 3 Mart 2021’de Netflix’te gösterime gireceğini hatırlatmayı da ihmal etmedi.

Sekiz bölümden oluşan dizide gazeteci Esra’yı canlandıran Hazal Kaya, bir araştırma yapmak üzere İstanbul’daki tarihi Pera Palas oteline geziye gidecek. Yanlışlıkla tarihi odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfetmesi üzerine geçmişe yolculuk yapan Esra, Atatürk’e karşı planlanan komployu önlemeye çalışacak.

pera palas'ta gece yarısı netflix

Netflix, Atatürk rolü için kimi seçti?

Pera Palas’ta Gece Yarısı duyurulduğundan beri en çok merak edilen konu: Atatürk rolünü kimin canlandıracağı. Hazal Kaya, dizinin çekimleri tamamlandıktan sonra set görüntülerini sosyal medya hesabında paylaşmıştı. Görüntülerde Selahattin Paşalı da yer alıyordu ve Atatürk’ü onun oynayacağı düşünülmüştü. Ancak fragman bu iddiayı boşa çıkardı.

Öte yandan fragmanda Mustafa Kemal Atatürk karakteri olduğu tahmin edilen kısa bir sahneye yer veriliyor. Bunun dışında videoda başka bir detay bulunmuyor. Merak edilen tüm detaylar dizi yayınlandığında netlik kazanacak.

Diziyle alakalı düşüncelerini aktaran Hazal Kaya, canlandırdığı Esra karakterini çok sevdiğini söylemişti. Kaya, “Mustafa Kemal’i kurtarabilme fikri, çok acayip. Benim için rüya gibi bir set süreciydi. 8 bölüm ve benim okuduğum en iyi senaryolardan biriydi.” açıklamasını yaptı.

Netflix, 2022’de 80’den fazla film yayınlayacağını bir video eşliğinde duyurdu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 + 13 =

%d blogcu bunu beğendi: