Goygoy

İftardan önce mahalleliye ezan şakası yapan genç gündem oldu!

TikTok’ta paylaştığı videoda akşam vakti hoparlörden ezan açarak bunu sokağa yansıtan ve bunu ‘Oruç bozan’ başlığıyla ezan şakası yapan genç, sosyal medyada gündem oldu. Genç, videonun açıklamasında görüntülerdeki olayı iftardan sonra çekildiğini söylese de video, tepkilerin hedefi oldu.

Bugüne kadar sosyal medya, hem dünyada hem de ülkemizde pek çok ‘garipliğin’ paylaşıldığı bir yer olarak karşımıza gelmişti. Türkiye’de kadınlarımızın mülteciler tarafından gizli videoyla taciz edilmesi ve videoların TikTok’ta paylaşılması, ülkemizde gündeme gelen son sorun olurken bugün bu durum değişti.

Bir TikTok kullanıcısı, platformda paylaştığı videosunda fazlasıyla tepki çeken bir ‘şakaya’ yer verdi. TikTokçu, videoda balkonuna koyduğu hoparlörden ezan sesi açıyor ve tüm sokağa dinletiyordu. İftar saatinden önce dinletildiğine inanılan ezanı duyanlarınsa orucunu olması gerekenden erken açtığı belirtiliyordu..

TikTok’ta paylaşılan o ezan şakası:

Videoyu paylaşan kişi, aslında videosunun altına bıraktığı notta videonun ezan okunduktan 10 dakika sonra çekildiğini belirtmişti. Birkaç gün önce paylaşıldığı görülen ve bugün gündeme taşınan videoda bu açıklamanın ne kadar doğru olduğu bilinmese de sosyal medyadan tepki gecikmedi.

Şaka makinası olan Google, her yıl yaptığı geleneksel 1 nisan şakaları yapıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five + fifteen =

%d blogcu bunu beğendi: