Teknoloji

Instagram bilgisayardan fotoğraf paylaşımı özelliğini aktif etti!

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, web sürümü üstünden fotoğraf ve video yüklemeyi herkese açtığını duyurdu. Bu duyuruyla beraber instagram fotoğraflarımızı artık bilgisayardan da paylaşabileceğiz.

Biliyorsunuz artık kişiler Instagram’ın web sürümü üzerinden de fotoğraf / video yükleyebiliyor. Bugün itibarıyla Türkiye’de de aktif edilen özellik sayesinde fotoğraf / video yüklemek için mobil sürümlere ihtiyaç bitiyor. Bu durum birçok kişiyi memnun ediyor ve Instagram’ın temel kullanım yapısına önemli bir değişiklik getiriyor.

Instagram’ın web sürümü biraz yavaş da olsa gelişiyor. Biliyorsunuz daha önce direkt mesaj özelliği de sadece mobilde bulunuyordu. Daha sonra o da web sürüme getirildi. Artık web sürümde temel birçok özellik aktif olarak yer alıyor.

Instagram için geçtiğimiz gün gelen bir diğer yenilik ise “Collabs” adını taşıyordu. Türkiye’de bazı hesaplara açılan özellik, kişilerin ortak paylaşım yapmasına imkân tanıyor. Bu altyapıda temel olarak iki kişi tek bir paylaşımda bir araya gelebiliyor. Bu yapılan paylaşım ortak bir yorum kısmıyla iki kişinin de ana akışına düşüyor. Süreçte normal içerikler yanında ortak Reels paylaşımı da sunuluyor.

Bilgisayardan Instagram paylaşımı nasıl yapılır?

Instagram, bugün web sayfası için yeni bir güncelleme yayınladı. Türkiye’yi de kapsayan güncelleme, bilgisayardan fotoğraf ve video paylaşım desteği getirdi. Şirket özelliği “Artık doğrudan bilgisayardan gönderiler oluşturabilir ve paylaşabilirsin” notuyla duyurdu. Peki tarayıcıdan Instagram’a fotoğraf ve video nasıl yüklenir? İşte adımlar.

  • Öncelikle https://www.instagram.com sitesine gidin. Oturum açmadıysanız, istenen yerlere bilgilerinizi yazarak giriş yapın.
  • Akabinde sağ üst köşedeki Artı (+) simgesine tıklayın.
instagram bilgisayardan paylaşım
Yeni gönderi oluştur özelliği web sürümünde
  • Karşınıza gelen pencereye, yüklemek istediğiniz fotoğrafı veya videoyu sürükleyerek aktarabilirsiniz. Alternatif olarak “Bilgisayardan seç” butonuna tıklayarak da istediğiniz dosyayı ekleyebilirsiniz.
  • Dosyayı ekledikten sonra tıpkı Instagram mobil sürümünde olduğu gibi filtre, konum ekleme, kişi etiketleme vb. ayarlamaları yapabilirsiniz.
  • İşlemler bittikten sonra “Paylaş” butonuna tıklamanız gerekiyor. Akabinde gönderi hesabınızda gözüküyor.
instagram bilgisayardan fotoğraf video yükleme

Instagram, bilgisayar üzerinden yalnızca fotoğraf ve video paylaşımına izin veriyor. Ne yazık ki şu an için Reels ve Hikaye ekleyemiyorsunuz. Ancak yeni özelliğin daha yolun başında olduğunu da unutmamak gerekiyor. İlerleyen günlerde Hikaye ve Reels özelliklerinin de bilgisayardan kullanılmasına müsaade edilebilir. Şirket henüz resmi olarak doğrulamadı ancak kullanıcıların beklentisi bu yönde.

IGTV’nin yerine geçen ‘Instagram Video’ hayatımıza girdi

Instagram, Ekim ayı başlarında platformda radikal bir değişikliğe gitti. IGTV’yi başlı başına ayrı bir format olmaktan çıkardı. IGTV ve normal akıştaki videoları ‘Instagram Video’ isimli yeni bir özellik çatısı altında birleştirdi. Böylelikle platformdaki her iki özelliğin kullanımını da kolaylaştırmış oldu.

iOS Cihazlardan Twitch Aboneliği Yapılabilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

six − four =

%d blogcu bunu beğendi: