Instagram, dikey olarak hareket ettirilebilen, hikaye formatını test ediyor!

Instagram, Türkiye’de dikey hareket eden Hikaye formatı test etmeye başladı. Firma süreci ileride herkes için standart hale getirebilir.

Instagram, sürekli olarak testler gerçekleştiriyor ve yeni özelliklerini / değişikliklerini belirli pazarlarda görücüye çıkarmaya devam ediyor. Bunların en yenisi Türkiye’de görüldü ve Hikaye altyapısını dikey hareket eder hale getirdi. Biliyorsunuz şu an Hikaye içerikleri yatay olarak hareket ediyor. Yeni dönemde ise süreç aşağıdaki videoda da izleyebileceğiniz şekilde dikey olarak ilerliyor. Bu durum bazı kişiler için daha iyi görünmesine rağmen kullanıcı tercihine bırakabilir. Yani firma burada iki tarz arasında bir seçim şansı sunabilir.

Instagram bu arada başka yenilikler de geliştiriyor. Örneğin platform yakında paylaşılan fotoğraflar ve videolar için bir profil özelleştirmesi sunacak. Bu sayede kişisel paylaşım ızgaranızdaki fotoğraf ve videoların yerini değiştirebilecek, istediğiniz gibi konumlandırabileceksiniz. Bu özelliği de uzun zamandır bekleyenler bulunuyordu.

2022’de spesifik olarak TikTok’a rakip olmak adına Reel formatına önem vereceklerini açıklayan firma, artık her açıdan video tarafına odaklanıyor ve içerik üreticilerin de bu konuya ağırlık vermesi istiyor. Firma yeni yılda içerik üreticilerin daha fazla kazanması adına da yeni sistemler geliştirdiklerini belirtiyor.

Instagram, dikey olarak hareket ettirilen hikaye özelliğini siz nasıl buldunuz?

Instagram Üzerinden Satış Yapan Butik gibi firmalar Fiyat Bilgisini Neden DM üzerinden Veriyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × three =

%d blogcu bunu beğendi: