İnstagram, Hikayeler süresini uzatıyor!

Instagram, kısa bir süre önce Hikayeler bölümünde büyük bir değişikliği test etmeye başladı. Bu kullanıcıların 24 saat canlı kalan fotoğraflar ve kısa videolar yayınlamasına olanak tanıyordu. Sosyal medya platformu, şimdi yeni özelliğiyle Snapchat ve TikTok uygulamalarının önüne geçiyor. Bu noktada Hikayeler kısmındaki maksimum video uzunluğu 60 saniyeye çıkıyor.

Hikayeler özelliğindeki değişimi Türkiye‘den bir Instagram kullanıcısı fark etti. Şu anda sosyal medya platformu, bazı kullanıcıları değişiklik hakkında uyarıda bulunuyor. Elinize telefonu alıp 15 saniyeden uzun bir video kaydederseniz video parçalara bölünüyor. Bu özellikle birlikte videoları bölmek zorunda kalmadan 60 saniyeye kadar Hikayeler’e video yükleyebiliyorsunuz.

Instagram, 2021 özetlerini Türkiye’deki kullanıcılara açtı

Instagram, yeni Hikayeler özelliğini bazı kullanıcılara açtı

Şirket, bu özellikle de kalmayıp bir yeniliği daha test ettiğini duyurdu. Bu noktada diğer hesapları bahsetmeyi ve bir gönderiye konum eklemeyi daha da kolaylaştırıyor. Hikayeler göndermek için yeni bir arayüz üzerinde testlerini sürdürüyor. Şu anda belirttiğimiz bütün özelliklere birtakım kullanıcılar erişiyor. Instagram’ın bunu ne zaman tüm kullanıcılar için kullanıma sunacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Instagram, TikTok ve Snapchat’le yenilik yarışında

TikTok giderek daha popüler bir hale geliyor. Snapchat ise yakın zamanda içerik oluşturucuların videolarını düzenlemeleri için bağımsız bir uygulama sundu. Bu noktada Instagram‘ın da platformu daha çekici hale getirmesi pek şaşırtıcı durmuyor.

instagram-hikayeler-in-suresini-uzatiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fifteen + seven =

%d blogcu bunu beğendi: