İş Bankası, Metaverse evreninde reklam çekti!

Geçtiğimiz gün İş ​Bankası, global oyun platformu Metaverse evrenlerinden olan Roblox’a Türkiye’den reklam veren ilk banka oldu. Twitter’da paylaşılan bu reklam, tepkilere maruz kaldı.

Türkiye İş Bankası, bir ilke imza atarak global çevrim içi oyun platformu ve oyun oluşturma sistemi metaverse evrenlerinden Roblox oyununa ülkemizden reklam veren ilk banka oldu. Roblox oyuncuları deneyimleri sırasında oyunun geçtiği metaverse’teki billboardlarda İş Bankası’nın Maximum Gaming Kartının reklamlarını görecekler.

Bankanın e-sporculara özel ön ödemeli kart ürünü olan Maximum Gaming Kart, Kasım 2019’da hizmete sunulmuştu. Sosyal medyada paylaşılan reklam en çok Twitter’da tepki gördü.

Suudi Arabistan, Metaverse ile dijital kabe yarattı: Dijital Hacılar geliyor!

İş Bankası Metaverse Evrenine Katıldı

Milyonlarca oyuncunun bir araya gelerek oyun oynadığı, yeni oyun kurguladığı ve deneyim kazandığı global bir metaverse örneği olan Robloxdünya çapında 200 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılıyor. Türkiye şu anda oyunun ilk 10 coğrafyası içinde yer alıyor.

En sevilen oyunlardan olan Roblox’un, ülkemizde 5 milyon kullanıcısı bulunuyor. İş Bankası’nın Roblox oyunu üzerinden gerçekleştirdiği reklam çalışmasıyla daha fazla genç kitle, bankanın ürün ve hizmetleriyle tanışma imkânı bulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 − four =

%d blogcu bunu beğendi: