İnsanlar işerken neden büyük bir haz duyar: Pee Orgasm

İşerken, özellikle de uzun süre çişinizi tuttuktan sonra işerken alınan hazzı bilirsiniz. İşte onun literatürde gerçekten bir karşılığı varmış: Pee Orgasm.

İşerken haz duyanlardan mısınız?

Hani iliklerine kadar olandan, toplanın söyleyeceklerimiz var.

Bizzat şahsım olarak biraz çişimi tutmak zorunda kaldığımda ve ardından tuvalete gidip işeme işlemini gerçekleştirdiğimde iliklerine kadar hissettiğin garip haz olarak tanımlayabilirim bu olayı. Şöyle bir araştırdığımda bu olgunun peegasm veya pee orgasm olarak adlandırılan bir olgu olduğunu gördüm. Sadece bana has olmayan, birçok kişide oluşması mümkün olan bir şeymiş. İşeme sırasında oluşan ve tam anlamıyla bir orgazm olmayan fakat benzeri bir his elde etmek için rutin olarak idrarını tutan birinin raporlarından sonra ortaya çıkmıştır.

Nasıl böyle bir şey hissediyor acaba deyip işin fizyolojisine bir bakalım

İşeme işleminin fizyolojisine bakmak gerekmektedir. İşeme işlemi pelvik sinirler ve pelvik taban kasları vardır.


Pelvik taban kaslarıyla alakalıdır ve pelvik taban dediğimiz yapı bir grup kas ve bağ dokudan oluşan, makat-anüsü ve idrar yolunu çevreleyerek dışkı-idrar kontrolüne yardımcı olan ve pelvis içinde yer alan organlara (mesane-idrar torbası, vajen-döl yolu, rahim-uterus, kalın bağırsak son kısmı/makat-rektum/anüs) destek sağlayan bir yapıdır. Sinirleren bahsedecek olursa bunlarda s1, s2, s3 olarak bilinen sakral yani kuyruk sokumundan çıkan siniler diyebiliriz. Buradaki sinirler yukarıda saydığım organların çalışmasında etkilidirler:


Şimdi idrar torbasının aşırı dolması, burada bulunan sinirler ve kas dokuları üzerinde gerilim ve basınç oluşturacaktır çünkü bölgede geniş bir sinir ağı bulunur. Ayrıca kas sel yapıda idrarı içeride tutmak için gerilimini artıracaktır ve gergin bir şekilde duracaktır. Daha sonra ani bir idrar çıkışında buradaki gerilim ve sinirler üzenindeki basınç hızla azalır ve sonuç olarak sinirsel bir akış, bir haz oluyormuşçasına iliklerimize kadar hisle kaplanırız ve aşırı bir rahatlama duygusu hissetmiş oluruz.

Bir benzetmeyle örnekleyecek olursak; kolumuzun üzerine ters yattığımızda ve kalktığımızda kolumuzda büyük bir karıncalanma ve uyuşukluk gibi garip bir his duyarız. işte bu durum, işlediğimizdeki olayla benzerlik gösterebilir diyebiliriz.

kaynak: 1 / 2

Eski bir porno yıldızının samimi itirafları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 + ten =

%d blogcu bunu beğendi: