Garip bir söylenti: Joker 2 müzikal olacak ve Harley Quinn’i Margot Robbie değil Lady Gaga canlandıracak!

Geleceği resmi olarak açıklanan Joker 2 ile ilgili sürpriz bilgiler gelmeye devam ediyor. Paylaşılan bilgilere göre Joker 2’de Harley Quinn karakterini sinema dünyasında ismini kabul ettirmeyi başaran şarkıcı Lady Gaga canlandıracak. Üstelik Lady Gaga sürprizinin yanı sıra Joker 2, filmi bekleyenleri şaşırtan bir haberle de geldi.

2019 yılında vizyona giren ve DC Comics’in en meşhur kötü karakterinin doğuşunu konu alan Joker, ikinci filmiyle uzun zamandır bekleniyordu. Joker’in hikâyesini dram ve sosyal eleştiriyle ele alan yapımın devam filmi hakkında da en sonunda geçtiğimiz hafta bir gelişme yaşandı. Joker’in senaristi ve yönetmeni Todd Phillips, filmi resmen duyurdu.

Joker 2 resmen duyuruldu, Joker: Folie a Deux

Harley Quinn Karakterini Margot Robbie değil Lady Gaga canlandıracak!

The Hollywood Reporter’ın hazırladığı özel bir habere göre film için çalışmalar şu sıralar ivme kazanmış. Warner Bros.Joaquin Phoenix ile ikinci filmde de karakteri canlandırması için yeni bir anlaşma yapmak için masaya oturmuş ve bu anlaşma neredeyse sonuçlanmak üzereymiş. Filmde Phoenix ile karşılıklı rol alacak oyuncunun ise Lady Gaga’nın olacağı konuşuluyor.

Bir süredir adını müzik kariyerinden çok sinema kariyeriyle andığımız Gaga, A Star Is Born ve House of Gucci gibi filmlerde rol almış ve En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Oscar adaylığına uzanmış bir isim. A Star Is Born’un yapımcılarından birinin Todd Phillips olduğunu hesaba katarsak bu iddianın gerçek olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünebiliriz. Kendisi muhtemelen filmde Harley Quinn rolü için düşünülüyor. Harley Quinn için meşale güncel olarak Margot Robbie’nin elinde fakat The Suicide Squad ve Joker yapımları aynı kaynaklara sahip olsa da farklı evrenler olarak oluşturuldu, yani bu evrende Gaga’yı Quinn rolünde görmememiz için bir sebep yok. Ayrıca kendisinin bu rolde Joaquin Phoenix’in Joker’iyle karşılıklı iyi bir uyum yakalayacağını da düşünmüyor değiliz.

Joker 2’de sadece Lady Gaga sürprizi de yok

lady gaga joker

Hollywood Reporter’ın haberine göre son dönemde sinema dünyasında sıkça ismini duyduğumuz Lady Gaga, Joker 2’de yer almak için görüşmelere başladı. Kaynakların aktardığı bilgiler, serinin ikinci filmi hakkında da önemli bir bilgiye yer verdi. Lady Gaga sürprizinin yanı sıra filmin müzikal olacağı da açıklandı.

Lady Gaga’nın Joker filminde hangi karakteri canlandıracağı henüz bilinmiyor olsa da Joker’in Harley Quinn ile ilişkisi, Gaga’nın rolü için bir ipucu veriyor. Bununla birlikte filmin adı da ikinci Joker filminin sadece Joker’den ibaret olmayacağını gösteriyor. Filmin adında yer alan ‘Folie a Deux’ terimi, iki kişinin -genellikle bir çiftin- tüm algılarının ortaklaşmasıyla gerçeklikten kopması ve sanrıları paylaşmasını kapsayan psikiyatrik bir sendrom için kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fifteen − one =

%d blogcu bunu beğendi: