Kadınlar, ilgisiz erkeklere neden öküz der?

Kadınlar neden ilgisiz erkeklere bazen öküz der? Bunun yüzde yüz kesin bir sebebi yok ancak teoriler arasında öne çıkan bir mantıklı açıklama mevcut. Buyrun.

Traktör gibi modern tarım araçlarının olmadığı dönemlerde saban veya kağnı gibi aletleri çekmek için ağırbaş hayvanlar kullanılırdı.

Kadınlar, ilgisiz erkeklere neden öküz der?


Diyelim ki siz bir çiftçisiniz. elinizde kağnı çekebilecek bir inek ve bir boğa dışında ağırbaş hayvanınız yok… Eğer boğa ve ineği yan yana koyup kağnıyı çektirmeye çalışırsanız boğa inekle ilgilenip huysuzlanacağı için kağnıyı doğru düzgün çekmeyecektir. Bunu istemediğiniz için boğayı kısırlaştırırsınız. kısırlaştırılmış boğaya da öküz denir.

Kadınlar, ilgisiz erkeklere neden öküz der?


Kısırlaştırıldıktan sonra testosteron seviyesi düşen öküz, ineğin yanında çekilmesi gereken alete bağlandığında artık inekle ilgilenmeyi bırakır. Bu sebepten sevgililerinin ya da eşlerinin doğum gününü unutan, jest yapmayan veya ilgi istenildiğinde ilgi göstermeyen erkeklere bilinçsizce de olsa yanı başındaki dişisine ilgi göstermeyen hayvan olan “öküz” benzetmesi yapılarak hakaret edilir.

Erkekler neden sabah ereksiyonu olur?

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 + eight =

%d blogcu bunu beğendi: