Kültür-Sanat

Kendi Guinness Dünya Rekorunu kıran dünyanın en uzun otomobili ile tanışın: American Dream

Efsane American Dream yenilendi ve ufak da olsa daha uzun hale getirilerek dünyanın en uzun otomobili rekorunu bir kez daha kırdı.

Orijinalde özel otomobiller konusunda çok ilginç işlere imza atan Jay Ohrberg tarafından 1986 yılında üretilen American Dream, birden fazla Cadillac Eldorado‘dan oluşuyor. İlk üretildiğinde çift V8 motor ile 18,3 metre uzunluğu bulunan araç, daha sonra tam 30,5 metreye uzatılmış ve bu haliyle dünyanın en uzun otomobili olarak Guinness Dünya Rekoru kırmış. Bazı filmlerde ve şovlarda kendisini gösteren bu araç, daha sonra bir depoda kapalı kalmış. Ancak işler geçtiğimiz yıllarda değişmiş. Michael Dezer tarafından alınan ve restore edilen American Dream, 1,50 inç uzatılan gövdesi ile kendi Guinness Dünya Rekorunu kırmış.

Toplamda 75 kişiyi taşıyabilen ve yukarıdaki videoda da izleyebileceğiniz üzere hareket edebilen American Dream, elbette yola çıkacak bir seçenek konumunda yer almıyor. Bundan sonra Michael Dezer’ın sahibi olduğu otomobil müzesinde sergileneceği aktarılan araç, yer çok olduğundan bünyesinde bir havuz, jakuzi, küvet ve mini golf sahası taşıyor. Aracın arkasında hepsine ek olarak bir helikopter pisti de bulunuyor. Buraya ufak bir helikopter rahatlıkla iniş yapabiliyor.

Yeniden hayata döndürülmesi ve yenilenmesi için tam 250 bin dolar para harcanan American Dream, ciddi bir emeğin ve işçiliğin sonunda hayat bulmuş. Bu aracı son haline getirmek adına kurulan takım tam üç yıl süre harcamış.

Farklı renk plaka ve anlamları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 − ten =

%d blogcu bunu beğendi: