Haberler

KPSS iptal mi edilecek? ÖSYM başkanı Halis Aygün görevden alındı! Devlet Denetleme Kurumu: “Problemli Bir Durum Var”

1000 dolar karşılığında (Yaklaşık 18 bin TL) KPSS sorularının satıldığı ve bir yayınevinin deneme sınavında soruların çıkması gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu skandal olayın ardından dün, ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı. Halis Aygün’ün görevden alınması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Kullanıcılar ve KPSS mağdurları sınavın akıbetini sordu. Peki KPSS iptal edilir mi? KPSS soruları çalındı mı? Halis Aygün’ün görevden alınması sorunu çözdü mü? 

Detaylar içeriğimizde;

Geçtiğimiz hafta sonu milyonlarca insanın ter döktüğü Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın ardından skandal bir iddia ortaya atılmıştı. bir yayınevinin deneme sınavlarında sorduğu sorular şıklarına dahi dokunulmadan KPSS’de çıktığı belirtilmişti.

Geçtiğimiz hafta sonu milyonlarca insanın ter döktüğü Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın ardından skandal bir iddia ortaya atılmıştı. bir yayınevinin deneme sınavlarında sorduğu sorular şıklarına dahi dokunulmadan KPSS'de çıktığı belirtilmişti.

Ortalığı karıştıran bu skandalın ardından da Mete Duringa isimli bir Twitter kullanıcısı 1000 dolar karşılığında (Yaklaşık 18 bin TL) soruların satıldığını öne sürmüştü.

Ortalığı karıştıran bu skandalın ardından da Mete Duringa isimli bir Twitter kullanıcısı 1000 dolar karşılığında (Yaklaşık 18 bin TL) soruların satıldığını öne sürmüştü.

Dün de ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı. Kararda ‘ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci maddesi gereğince görevden alınmıştır’ denildi.

Dün de ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı. Kararda 'ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci maddesi gereğince görevden alınmıştır' denildi.

Halis Aygün’ün görevden alınması da sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Kullanıcılar ve KPSS mağdurları sınavın akıbetini sordu ve iddiaların araştırmasını istedi.

Halis Aygün'ün görevden alınması da sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Kullanıcılar ve KPSS mağdurları sınavın akıbetini sordu ve iddiaların araştırmasını istedi.
Sizce bu işin sonu ne olacak? KPSS iptal edilir mi?
DarkTracer, 15 bin E-Devlet, 15 bin Eba giriş bilgilerini çaldı!

KPSS iptal mi edilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KPSS sınavını incelemek üzere talimat verdiği Devlet Denetleme Kurulu’ndan önemli bir açıklama geldi. Kurul Başkanı, bugün ÖSYM’ye müfettişlerin gideceğini, ortada problemli bir durumun olduğunu paylaştı.

Geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), bu hafta başında ülkede büyük bir gündem yarattı. ÖSYM tarafından paylaşılan cevap kağıtlarının ardından onlarca KPSS sınav sorusunun tek bir yayın evinin sorularıyla aynı olduğu iddia edildi. Bu duruma sosyal medyada büyük tepki yağdı.

Sosyal medya başlayan tepkilerin ardından ÖSYM iddiaları yalanlarken yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatılmış, dün gece yarısı da ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden alınmıştı. KPSS sınavına ilişkin incelemeler sürerken, bugün Devlet Denetleme Kurulu’ndan kısa ve önemli bir açıklama geldi.

“Problemli bir durum var gözüküyor.”

ösym

NTV’ye konuşan Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, müfettişlerin bugün ÖSYM’ye gideceğini açıkladı. Arıncı, oluşturulacak raporun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacağını ifade etti. Arıncı’nın şu açıklamasıysa dikkat çekti:

“Problemli bir durum var gözüküyor.”

Arıncı, rapor için süre öngörmediklerini açıkladı. Söz konusu iddialarda konu olan soru sayısı 20-30 aralığında olarak belirtilirken, sınav ardından nasıl bir önlem alınacağı, sınavın iptal edilip edilmeyeceği gibi detaylar henüz belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × 5 =

%d blogcu bunu beğendi: