Kripto Para Adaları Kuruluyor: Cryptoland

Bugüne kadar kripto para madencilerinin bir ada satın alıp orada topluluklarını ve maden ocaklarını kurma fikirlerini sıkça duyduk. Kripto paralar var olduğu sürece bu hayal de yaşayacaktır. Bu hayalin daha öteye taşınıp bazı küçük girişimlere döndüğünü de gördük ancak bugüne kadar dikkat çeken bir haber duyulmadı. Ancak şu sıralar vergisiz bir kripto para adaları kurulması için yeni bir girişim dalgası boy gösterdi.

Paypal, kendi kripto para birimini piyasaya sürecek: Paypal Coin

Vergisiz kripto para cenneti Cryptoland ciddileşiyor

Cüzdanlarında milyonlar bulunduran yatırımcıların en büyük hayallerinden biri otoritelerin kripto paralara uyguladığı vergilerden kaçmak. ABD’nin bazı eyaletlerinde bu mümkün olsa da dünya genelinde kripto paralar, hükümetlerin radarından kaçamıyor. Kripto para milyonerleri, milyonlarca dolar vergi ödemek istemediği için sosyal bir ada kurup hem de orada mining yapıp, hem de yaşamak için yatırımlara başlıyor. Kulağa cennet gibi gelen bu fikrin ciddi hali Cryptoland’in liste dışı videosu yakın zamanda sızdırılmıştı.

Yaklaşık 10 dakika uzunluğundaki bu animasyonda Cryptoland’de olması planlanan bazı bölgeler gösteriliyor. Bir plaja, tatil köyüne ve çalışma alanına sahip olan adanın en cazip yanı da vergisiz olması. Böylece kripto paradan milyonlar kazanan insanlar, vergi vermek zorunda kalmayacak. Elbette bunun için adayla ilgili yasal sınırların ne olduğunun netleşmesi gerekiyor. Ancak Cryptoland’in iddiası şu anlık bu şekilde.

Kripto para adası haritası ise şu şekilde:

Videoda kripto paralarla ilgili göndermeler de mevcut. Örneğin tuvaletlerin ‘Shitcoin’ adını alması ve tuvalet kağıtlarının da ‘Wipe Paper’ adında olması açık bir gönderme. Projenin yaratıcılarının söylediğine göre Cryptoland ile ilgili detayları bir PDF olarak anlatmak imkansızmış. Bu yüzden şakalarla dolu bu animasyonu hazırlama kararı almışlar. Bu kararın epey başarılı olduğunu kabul etmemiz gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 + 8 =

%d blogcu bunu beğendi: