TeknolojiHaberler

Kripto para birimlerinde uzun bir aradan sonra tekrar düşüş yaşandı!

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi bitcoin ve ikinci sıradaki ethereum için bu sefer kötü haberler var.

Kripto para dünyasının lideri bitcoin, biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda tam 66.903 dolara çıkarak, tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Ardından ciddi bir düşüş yaşayan para birimi, daha sonra 69 bin dolara yaklaşarak rekor tazeledi.

Şimdi ise ciddi bir düşüş gözleniyor. Son 24 saatte yüzde 15’in üzerinde değer kaybeden para birimi, şu an 47 bin dolar bandında geziyor.

Ethereum için durumlar uzun süredir iyi ve stabil şekilde devam ediyordu. Son bir yıl içinde maksimum 4.555 dolara kadar çıkan dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, daha sonra 4.891 dolar seviyesine çıkarak rekor tazelemişti.

Binance ismini değiştirdi, Coinbase oldu! #kriptopara #eth #btc

Ancak ikinci en büyük para birimi de son 24 saat içerisinde yüzde 14’e yakın değer kaybetti ve 3.900 dolar bandına kadar geriledi.

Her zaman söylediğimiz gibi kripto para dünyasına ne olacağını kimse kestiremiyor. Elon Musk’ın tek bir açıklaması, attığı tek bir Tweet her şeyi değiştirebiliyor. Aynı şekilde dijital paralara yönelik herhangi bir yasal hamle de tüm pazarı altı üst edebiliyor. Bu açıdan alanda çok dikkatli olmakta büyük fayda var.

Alt coinler de düşüşte!

Ancak o da Bitcoin ile eşzamanlı olarak yaklaşık %20 oranında düştü. Bugünkü en düşük fiyatı 3 bin 500 dolar civarında olan Ether, 3 bin 900 dolara yükselerek biraz toparlamış durumda. Bitcoin ise biz bu haberi yazarken 48 bin dolara toparladı. Bitcoin ve Ethereum dışında Binance Coin, Solana, Cardano gibi pek çok kripto parada da yüzde 15 – 20 arasında değer kaybı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twelve − eight =

%d blogcu bunu beğendi: