Netflix, izlemeye devam et sorununu sonunda çözdü!

Netflix kullanıcı arayüzü yıllar içerisinde daha kullanışlı hale geldi. Yine de hala büyük bir sorunu bünyesinde barındırıyor. Şirket, yakın zamanda bu durumun düzeltildiğini ve artık mevcut olmadığını duyurdu. Netflix, artık ‘İzlemeye Devam Et’ satırındaki problemi ortadan kaldırdı!

Netflix aboneliği olan herkes, TV’ler de dahil herhangi bir cihazda bu satırdaki hizmetten kalkan dizileri ve filmleri kendi isteğiyle kapatabiliyor. Akış platformu, kullanıcıların rastgele bir dizi ya da film başlatmalarını sağlayan kocaman bir kitaplık sunuyor.

Netflix, ‘İzlemeye Devam Et’ satırında değişiklik yaptı

Bir filme ya da diziye bitirmeden tıkladığınızda yapım otomatik olarak ‘İzlemeye Devam Et’ satırına taşınıyor. Bu aslında oldukça kullanışlı bir özellik gibi duruyor. Çünkü kullanıcılar izledikleri şovları hızlı bir şekilde bulabiliyor ve kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

Bununla birlikte, şovları ve filmleri başlatma ve yarım bırakma alışkanlığınız varsa ‘İzlemeye Devam Et’ satırı karmaşık bir hal alıyor. Bu noktada kullanıcılar artık ilgilenmedikleri içerikleri manuel olarak kaldırmak için bir yol talep etti. Netflix de bu geribildirimi dinleyerek istenileni yerine getirdi.

Netflix’in bu seçeneği 27 Ocak’ta TV’lere geldi

Netflix‘in ‘İzlemeye Devam Et’ satırından içerik kaldırma seçeneği 27 Ocak 2022‘de TV‘lere genişledi. Şirkete göre, dünya çapındaki tüm kullanıcılarının artık Netflix’i destekleyen herhangi bir cihazda özelliğe erişimi mevcut. Başlangıçta, kullanıcılar özelliğe yalnızca Netflix’in mobil uygulamasında ve web tarayıcısında erişebildi.

Babamın Kemanı, Netflix’te zirveye oturdu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seventeen − nine =

%d blogcu bunu beğendi: