Kültür-Sanat

Netflix’te yaprak dökümü! 3 Efsane dizi Netflix ile yol ayrımında!

Netflix, her ay pek çok kategoride yeni dizi, film ve içeriği platforma dahil ediyor. Son olarak bu hafta La Casa de Papel, final sezonu ile izleyici karşısına çıkmış; hayranlarını hüzünlendiren bir sonla ekranlara veda etmişti. Bu defa şirketin başka yapımlarla da yollarını ayıracağı öğrenildi. Ancak bu kez final yaparak değil…

Sit-com dizileri, Netflix kullanıcılarının en sevdikleri içerikler arasında geliyor. Bunu fark eden şirket, bu yıl efsane komedi Seinfeld’i bünyesine katmış, izleyicilerinin beğenisini toplamıştı. Her geçen gün bu sit-com yapımlarının sayısı daha da artarken; şimdi üç efsane yapımın platformdan kaldırılacağı anlaşıldı. İşte o yapımlar…

Aralık ayında Netflix tarafından yayınlanacak dizi, film ve belgeseller

Netflix, en çok izlenen yapımlardan How I Met Your Mother’ı kaybediyor!

9 sezonu ve 208 bölümü ile geniş bir hayran kitlesi oluşturan How I Met Your Mother, 1 Ocak’tan itibaren Netflix’te olmayacak. Şirket, ilk defa 2015 yılında yayın haklarını aldığı diziyi kaybedecek. İlerleyen süreçte tekrar lisansın platforma dönüp dönmeyeceği henüz bilinmiyor. Fakat yüksek ihtimalle, uzun bir süre diziyi Netflix sayfamızda göremeyeceğiz.

Ted Mosby adlı orta yaşlı bir adamın çocuklarına, anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlattığı komedi dizisi; renkli karakterleriyle ülkemizde oldukça popüler. Ancak aşağıdaki ekran görüntüsünden de gördüğünüz üzere, diziyi 31 Aralık’tan sonra seyretmemiz mümkün olmayacak.

Modern Family de yeni yılda yok!

Christopher Lloyd ve Steven Levitan imzalı Modern Family, yayınlandığı dönem boyunca çok sayıda ödüle layık görüldü. Ed O’Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet ve Sarah Hyland gibi isimleri bir araya getiren dizi, yaklaşık iki yıldır Netflix platformunda listeleniyordu. Fakat artık onun için de son geldi.

Netflix’te dizinin sayfasına girdiğimiz zaman, tıpkı How I Met Your Mother’da olduğu gibi, 31 Aralık’ta son izleme notuyla karşılaşıyoruz. Netflix’ten ayrılacak Modern Family’nin bir sonraki durağı ise şimdilik ne yazık ki bilinmiyor.

Daha yeni gelmiştin, nereye hemen?: Friends

1994 yılında başlayıp 2004’e kadar devam eden Friends, durum komedisi deyince akla gelen ilk isimler arasında. Bir grup arkadaşın eğlenceli maceralarını konu alan yapım, yeni yıl itibariyle Netflix platformunda olmayacak. 10 sezon ve 236 bölümlük efsane, hayranlarını üzecek.

How I Met Your Mother ve Modern Family dizilerinin aksine Friends’in Netflix sayfasına girdiğimizde, herhangi bir uyarı notu bulunmuyor. Ancak What’s on Netflix adlı internet sitesi, Türkiye’nin de içinde bulunduğu 8 ülkede dizinin artık gösterilmeyeceğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twenty − 6 =

%d blogcu bunu beğendi: