Kültür-Sanat

Nicolas Cage, komik Dracula oluyor!

Canavar hikayelerinden oluşan Dark Universe’ü şekillendirmeye devam eden Universal PicturesDracula’nın yancısı R. M. Renfield’ı merkezine alan Renfield projesinde Dracula rolü için Nicolas Cage düşünülüyor.

Korku sinemasına yeni bir boyut kazandıran yapım şirketi Blumhouse’un prodüktörlüğünde hazırlanan Elisabeth Moss’lu The Invisible Man’in yakaladığı başarının ardından Dark Universe’e daha fazla yoğunlaşan Universal Pictures; Van Helsing, Creature from the Black Lagoon ve Wolfman gibi kült canavar hikayelerini tek bir evrende buluşturacağı yapımlardan yeni gelişmeleri bir bir yollamaya devam ediyor. Dracula’nın vampir olup ölümsüzlüğe kavuşmak için elinden gelen her şeyi yapan uşağı Renfield’ın nüktedan bir versiyonunu beğenimize sunacak film projesinde Renfield’ı şu sıralar The Great dizisiyle harikalar yaratan Nicholas Hoult’un canlandıracağını daha önce öğrenmiştik. Müzisyen kimliğinin yanı sıra 2016’dan beri oyuncu kimliğiyle de karşımıza çıkan Awkwafina’nın da yer alacağı projede mizahşör Dracula rolünde “Nicolas Cage”i izleyeceğiz.

Christopher Nolan, Oppenheimer için çalışmalara başladı! Cillian Murphy başrol!

Son 10 senede rol aldığı sayısız vasat altı yapımla kariyerinin ne yöne doğru gittiğini bir türlü kestiremediğimiz Cage; 1988 yapımı komedi/korku filmi Vampire’s Kiss’te de benzer bir rolü üstlenmişti. Cage, mizahşör Dracula ile bizlere neler sunacak, merak etmiyor değiliz doğrusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × three =

%d blogcu bunu beğendi: