OVR Metaverse’ünde en çok arsa satışı Türkiye’de yapılıyor!

Dijital dünya gelişmeye ve popülerleşmeye devam ediyor. Özellikler Facebook‘un son dönemlerde attığı adımların ardından, Metaverse gibi kavramları her geçen gün daha çok duymaya başlıyoruz. Geleceğin kendisi olarak tanımlanan bu teknoloji, ilginç haberlerle de gündeme gelmeye devam ediyor. OVR Metaverse’ünde en çok arsa satışı Türkiye’de yapılıyor!

Her ne kadar insanlar henüz bu kavramları kafalarında oturtmaya ve ne olduğunu anlamaya çalışsa da bazıları bunu çoktan işe çevirdi bile. NTV‘nin haberine göre, Metaverse‘te sanal arsa satışları patladı. Türkiye‘de 20 binden fazla parsel satıldı. En çok ilgiyi ise İstanbul gördü.

İntel, Metaverse için dünyanın hazır olmadığını düşünüyor!

İstanbul, Metaverse arsa satışlarında bir numara

Metaverse‘te arsa satışı yapan en popüler platformlardan biri olan OVR, şu ana kadar ne kadar arsa sattığını açıkladı. Türkiye’den 20 bin parselden fazla arazi satılırken, en çok ilgiyi çeken şehir ise İstanbul oldu. Şehirde satılan arazi 11 bin parseli geride bıraktı.

metaverse arsa

Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi Metaverse’te de parselin değeri bölgeye göre değişkenlik gösteriyor. Örneğin Bağcılar’da parsel fiyatı ortalama 135 TL iken bu meblağ Beşiktaş gibi semtlerde 500 Türk Lirası’nın üzerine çıkıyor. İstiklal Caddesi gibi popüler yerlerde ise yer kalmadı.

Benzer bir şekilde Boğaz’ın Avrupa yakasında da yer kalmadı. Anadolu yakası’nda ise Kadıköy ve Üsküdar en çok ilgi gören bölgeler oldu. Metaverse üzerinden arsa satın almak için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. OVR‘nin sitesine girerek bölge seçmeniz ve orada OVR coin ile ya da sanal kripto cüzdanı ödeme yapmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fourteen + 4 =

%d blogcu bunu beğendi: