SporTeknoloji

Fransız futbol kulübü PSG (Paris Saint-Germain), NFT ve METAVERSE hamlesi yaptı!

NFT ve Metaverse, son zamanlarda en sık karşı karşıya kalınan terimler arasında yer alıyor. Özellik bugünlerde pek çok ünlü marka, Metaverse dünyasına gitmek için hazırlık yapıyor. Bunlardan birisi de dünyaca ünlü futbol takımı Paris Saint-Germain oluyor. Kısa süre önce Metaverse alanında önemli adım atan PSG, kripto pazarının sporla birleşmesini sağlıyor.

Paris Saint-Germain, Metaverse başvurusunda bulundu

NeymarLionel Messi ve Kylian Mbappe gibi yıldız isimlerin de kadrosunda yer aldığı Fransız kulüp Paris Saint-Germain, NFT ve Metaverse’e girmek için marka başvurusu yaptı. Açıklanan bilgilere göre ticari marka, NFT destekli multimedya, kripto cüzdanları, kripto para birimi işlemlerini yönetme, sanal giysiler, spor malzemeleri ve elektroniği kapsayacak.

Lisanslı Metaverse marka avukatı Michael Kondoudis, 21 Mart’ta Twitter üzerinden paylaşım yaptı. Avukat, ticari marka başvurusunun 16 Mart‘ta gerçekleştiğini bu paylaşımda duyurdu. Bunun yanı sıra Kondoudis basın açıklamasında şunları söyledi:

Paris Saint-Germain dünyanın en tanınmış futbol kulüplerinden biri ve takımın adına ve markasına verilen değer çok büyük. Bu dosyalama, markayı Metaverse’e girerken korumak için bir sonraki mantıklı adımı temsil ediyor.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/03/Dunyaca-unlu-futbol-takimindan-NFT-ve-Metaverse-hamlesi-4.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Kondoudis ayrıca şu şekilde devam etti:

PSG Metaverse’nin potansiyelini görüyor ve kendisine hakim olacak sanal ekonomi için ticari markasını hazırlıyor. Bu hareket, diğer profesyonel spor markalarını Metaverse’e katılmak için hazırlıklara başlama eğilimini takip ediyor.

Metaverse, spor organizasyonlarında yoğun ilgi görüyor

Genel olarak, geçen yıl spor organizasyonlarından gelen ilgide büyük bir artış olduğu dikkatleri çekti. Ticari marka avukatı, profesyonel spor dünyasından geleneksel olmayan sanal mal ve hizmetler için ticari marka tescillerinin sayısında artış olacağını öngörüyor. Özellikle şubat ayında Manchester City‘nin Sony’nin sanal gerçeklik (VR) uzmanlarının yardımıyla Metaverse’de dünyanın ilk futbol stadyumunun inşaatına başladığını duyurdu. Ayrıca hayranların Metaverse’de diğer oyuncularla buluşma ve iletişim kurma gibi konseptler de düşünceler arasında.

Beşiktaş, kripto para platformu Rain ile sponsorluk anlaşması imzaladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 + 8 =

%d blogcu bunu beğendi: