Teknoloji

Renault, hidrojen ile çalışan arabasını tanıttacak!

Fransız otomobil üreticisi Renault, hidrojen yakıt hücreli motora sahip yeni konsept aracının ilk görüntüsünü paylaştı. Yeni modelini “benzeri görülmemiş bir konsept otomobil” olarak nitelendiren şirket, aracın adı ve iç detayları hakkında bir açıklama yapmadı.

Tasarım açısından az da olsa Renault Megane e-Tech’i anımsatan ancak Megane’dan daha uzun ve SUV yapısında yeni hidrojenli aracın, önümüzdeki bahar aylarında tanıtılması bekleniyor.

Renault hidrojen ile konsept otomobili mayıs ayında tanıtılacak

Bildiğiniz üzere otomobil devleri, üretim bandından içten yanmalı motorlu araç çıkarmayı bir kenara bırakarak en çevre dostu arabayı üretme konusunda birbirilerile kıyasıya bir mücadele içerisine girdi.

Renault, hidrojen ile çalışan arabasını tanıttacak!
Görsel temsilidir

Daha önce Zoe, Twizy, Megane e-Tech gibi modelleriyle çevreci ve sürdürülebilir bir vizyon sahibi olduğunu gösteren şirket, ürün gamına hidrojen yakıt ile çalışan bir model ekleyerek bu vizyonu pekiştirme kararı aldı.

Tanıtılan bu konsept araç hakkında pek fazla detaya sahip olmadığımızı belirtelim, zira Renault yeni modelinin görüntüsünü her ne kadar paylaşmış olsa da aracı tam olarak önümüzdeki mayıs ayında tanıtmayı planlıyor.

Paylaşılan fotoğrafta, aracın tıpkı Megane e-Tech gibi ön tarafta ince bir far grubu ve ışıklı logo tasarımına sahip olduğunu görüyoruz. Ancak yapılan açıklamalara göre ismi henüz belli olmayan bu model, Megane’dan çok daha heybetli bir tasarıma sahip olacak.

Renault CEO’su Luca de Meo, yeni araçları hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Yakın zamanda konsept bir otomobil tanıtacağız. Güvenlik, kapsayıcılık ve çevrecilik olmak üzere üç prensibe dayalı vizyonumuzu tek bir araçta birleştirmek istedik. Bu konsept, gelecekteki gerçek bir aracın habercisi olacak. Renault’da konsept tasarladığımız zaman, onları gerçek birer arabaya dönüştürmek istiyoruz.”

Alman otomotiv devi, sadece elektrikli otomobil üreteceğini duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ten + 4 =

%d blogcu bunu beğendi: