Yemek & SağlıkHaberler

Sıradaki Covid-19 varyantı insanların 3’te 1’ini öldürebilir!

Koronavirüs kısıtlamalarının kaldırıldığı İngiltere’de bilim insanları, ‘Sıradaki Covid-19 varyantı, hastalanan bireylerin üçte birini öldürebilir’ uyarısında bulundu.

İngiltere’de başbakan Boris Johnson’ın yaklaşık 2 yıldır devam eden kısıtlamaları, “Kovid-19’la yaşama stratejisi” kapsamında kaldırma kararını bugün açıklaması beklenirken, İngiliz bilim kurulu üyeleri (SAGE) tarafından Johnson’a bir rapor sunulduğu ortaya çıktı.Sözcü‘nün Daily Mail‘den aktardığına göre raporda, “Omicron varyantının daha hafif olması sadece bir şans. Yetkililer virüs ortadan kalkmış gibi davranamaz” ifadesi kullanıldı.Hazırlanan raporda, Kovid-19 kısıtlamalarının erken kaldırılmasının yeni ve daha ölümcül bir varyanta sebebiyet verebileceği de kaydedildi.

“Sıradaki varyant insanların üçte birini öldürebilir”

"Sıradaki varyant insanların üçte birini öldürebilir"

Bilim kurulu üyeleri tarafından hazırlanan raporda, “Kovid-19’un ve gelecekteki varyantların uzun vadedeki etkileri henüz bilinmediği için kısıtlamalar devam etmeli. Sıradaki Kovid-19 varyantı bulaştığı insanların üçte birini öldürebilir” denildi.Bilim kurulu üyelerinin tartıştığı raporlardan birinde ise Kovid-19’un insanları öldürme oranının yüzde 10 seviyelerinde olduğu belirtilirken MERS virüsü gibi bir salgının ortaya çıkmasında ise virüsün öldürme oranının yüzde 35 seviyelerine çıkabileceği öne sürüldü.

“Bu virüsle yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor”

"Bu virüsle yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor"

İngiltere Başbakanı Johnson, dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şunları söylemişti:Kovid bir anda yok olmayacak ve bu virüsle yaşamayı öğrenmemiz, özgürlüklerimizi kısıtlamadan kendimizi korumaya devam etmemiz gerekiyor.Aşılar, testler, yeni tedaviler ve bu virüsün neler yapabileceğine dair en iyi bilimsel anlayış yoluyla son iki yılda bu virüse karşı güçlü korumalar oluşturduk.Başarılı aşı programımız ve aşı olmak için öne çıkan insanların büyüklüğü sayesinde, şimdi bu hafta Kovid ile yaşama stratejimizi oluşturabilecek durumdayız.

Yeni gelecek Covid-19 varyantı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bugünler geçer mi yoksa geçmesi çok uzak gibi mi?

Bill Gates, Covid-19 sonrası yeni bir pandeminin kaçınılmaz olduğunu açıkladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 + 10 =

%d blogcu bunu beğendi: