Yemek & SağlıkDünyaHaberlerPolitik

Son Dakika: Coronavirüs Aşısı Bulundu! İşte Tüm Detaylar…

Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 20 milyondan fazla insana bulaşan corona virüs hayatımızı etkileyemeye devam ediyor. Bilim insanları dört bir koldan aşı geliştirmek için çalışmalarını sürdürürken, Rusya’dan umutlandırıcı bir haber geldi. Rusya corona virüs aşısı geliştirdiğini ve aşıyı tescillediğini açıkladı.

Rusya duyurdu: Corona virüs aşısı tescillendi!

Corona ile mücadele sürecinde kritik öneme sahip olan aşının müjdesini Devlet Başkanı Vladimir Putin verdi. Rusya Sağlık Bakanlığı, Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü‘nün geliştirdiği Covid-19 aşısının tescillendiğini ve bu sayede Rusya’nın aşıyı tescilleyen ilk ülke olmayı başardığını duyurdu.

corona virüs

Putin yaptığı açıklamalarda, aşının etkili bir şekilde bağışıklık oluşturduğunu ve kızlarından birinin bu aşıyı yaptırarak, bir noktada aşı deneyinde yer aldığını belirtti. Ayrıca, aşıdan sonra kızının ateşinin 38 dereceye çıktığını, fakat ertesi gün 37 dereceden biraz yüksek olduğunu ifade etti. İkinci iğneden sonra yine biraz ateşinin yükseldiğini ve sonrasında her şeyin ortadan kaybolduğunu açıkladı. Tüm bunların dışında, aşının seri üretimine en kısa sürede geçeceklerini söyledi.

Son gelişmelere göre Rusya Sağlık Bakanlığı, Covid-19 aşısının virüse karşı iki senelik bağışıklık kazandırdığını duyurdu.

25 OCAK 2020 ‘de yaptığımız CORONAVİRÜS HABERİ için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 + seven =

%d blogcu bunu beğendi: