Kültür-Sanat

Squid Game 2. Sezon Onayını Aldı!

Squid Game dizisinin yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, verdiği bir röportaj esnasında dizinin 2. sezonunun kesinlikle çekileceğini söyledi. Squid Game 2. sezon hakkında Netflix tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Netflix’in şimdiye dek en çok izlenen yapımı hâline gelen Squid Game dizisinin yaratıcısı verdiği bir röportaj esnasında dizinin 2. sezon için geri döneceğini açıkladı. Yayınlandığı günden itibaren dünya çapında bir fenomen haline gelen Güney Kore yapımı dizinin, geçtiğimiz günlerde izleyici ölçüm ve reyting sistemi Nielsen’ın ekim ayında en çok izlenen yapımların izlenme oranlarını ve istatistiklerini açıkladığı listeye göre 4 Ekim haftasında 3 milyar dakikanın üzerinde izlendiği ortaya çıkmıştı.

Dizinin yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, Associated Press‘e verdiği röportaj sırasında Squid Game’in izleyici tarafından çok fazla sevildiğini belirtirken bu sevginin 2. sezonun çekilmeme ihtimalini ortadan kaldırdığını belirtti.

Hwang Dong-hyuk: “Squid Game 2. Sezon Henüz Kafamda Şekillenme Aşamasında.”

Henüz Netflix tarafından Squid Game 2. sezon konusunda kesin bir açıklama gelmese de Hwang Dong-hyuk’un yaptığı açıklamalarda yeni sezonu kafasında şekillendirmeye başladığını belirtmesi dizinin hayranlarının sevinmesine sebep oldu. Dizinin aynı zamanda yönetmenliğini de üstlenen Dong-hyuk, “Dizinin 2. sezonunun çekilmesi için üzerimizde çok fazla baskı yaratıldı ve yeni sezon çok büyük bir sevgiyle, çok fazla istendi. Bu sebeple neredeyse bu konuda başka bir seçeneğimizin bile olmadığını hissettim! 2. sezon kesinlikle çekilecek, henüz her şey kafamda şekillenme aşamasında. Süreci planlıyorum. Yine de 2. sezonun ne zaman ve nasıl hayata geçirileceğini konuşmak için şimdilik çok erken.” dedi. Yönetmen, sözlerine “Gi-hun geri dönecek ve dünya için bir şey yapacak. Bu çok büyük bir söz ancak aslında ilk sezonun sonunda da buna dair bir ipucu veriliyor.” diyerek devam etti. Böylece yönetmen Gi-hun karakterinin yeni sezondaki dönüşünü de kesinleştirmiş oldu.

Dizinin özeti şöyle;

Paraya çok ihtiyacı olan sıkıntı içindeki bir grup insana esrarengiz bir oyun daveti gönderilir. Daveti kabul eden, toplumun farklı kesimlerinden 456 katılımcı 45,6 milyar won tutarındaki ödülü kazanmak için oyunlar oynayacakları gizli bir yere kapatılır. Oyunların her biri Korelilerin Kırmızı Işık, Yeşil Işık gibi geleneksel çocuk oyunları olsa da kaybetmenin bedeli ölümdür. Acaba kazanan kim olacaktır ve bu oyunun asıl amacı nedir?

Kulüp dizisi, Netflix Türkiye’de Squid Game’i geçti! #kulüpnetflix #kulüp #salihbademci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one × 2 =

%d blogcu bunu beğendi: