Kültür-SanatGoygoy

Trajik bir şekilde milyonda bir gerçekleşen saldırı sonucu ölen belgeselci: Steve Irwin kimdir?

Timsah Avcısı (Crocodile Hunter) programıyla tüm dünyada büyük üne kavuşan Avustralyalı belgesel filmci Steve Irwin, 2006 yılında bir vatoz saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti. Bu kaza nasıl meydana geldi?

“Steve irwin”in asıl adı stephan robert irwin’dir. 22 şubat 1962 doğumludur. 4 eylül 2006’da, ölümcül bir biçimde bir iğneli vatoz tarafından göğsü delinmiş ve bunun neticesinde hayatını kaybetmiştir. 

Bu olay queensland’in kuzeyinde belgesel çekimi esnasında gerçekleşmiştir. Olay kamera kayıtlarına yakanlanmıştır ve bir kopyası queensland polisine verilmiştir.


Kazanın kopyasının yeniden incelenmesinden ve kayıt yapan kameraman ile konuştuktan sonra, deniz belgeseli film yapımcısı ve ben cropp isimli balıkçı, iğneli vatozun kendisini tehditte hissetmiş olabileceğine dair yorum yapmıştır. 


Steve irwin, vantuzla hareket ederken, onunla yan yana olduğunu ve kameramanın ileride bulunduğunu söylemişlerdir. Bu tür durumlarda iğneli vantuzun tehlikeye otomatik bir şekilde kuyruğundaki bükülen keskin kısım ile karşılık verdiği belirtilmiştir.


Vantuzun kuyruğundaki uzun kısmın 25 cm’ye kadar varabileceği söyleniyor. Böyle bir vakanın milyonda bir görüldüğü de belirtiliyor ayrıca.

Keleş Olarak Bilinen Dünyanın En Popüler Silahı AK-47 silahının Mucidi: Mihail Kalaşnikov Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 + 7 =

%d blogcu bunu beğendi: