Turkcell, Metaverse evreninde mağaza açmaya hazırlanıyor!

İlk olarak oyunlarla ardından VR/AR gözlüklerle hayatımıza giren Metaverse, Türkiye’deki teknoloji şirkelerinin de ilgisini çekmiş durumda. Turkcell, Metaverse evreninde mağaza açmaya hazırlanıyor!

Dünyada olduğu gibi Türkiye’deki çoğu şirket de bu teknolojiye olan yatırımlarını sürdürüyor. Turkcell tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, Metaverse’de mağaza açmaya hazırlanıyor. Açılacak sanal mağazada kullanıcılar hem ürün satın alabilecek hem de Turkcell’in dijital servislerini deneyimleyebilecek. Kullanıcılar sanal mağazaya sanal kimliklerini temsil eden avatarlarla katılabilecek.

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal, konuyla ilgili söyledi: ”Türkiye’de ilklerin öncüsü Turkcell olarak, mağazacılıkta da doğru yerde ve doğru zamanda müşterilerimize ulaşabilmek amacıyla her ortamda bulunmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda yenilikçi bakış açımızla Metaverse’de de yer alacağız. Turkcell kalitesini ve güvenini sanal dünyaya da taşıyarak, burada müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.”

Turkcell, Metaverse evreniyle ilgili farklı projeleri de hayata geçirmek

istiyor Turkcell bununla birlikte teknoloji zirvelerini de Metaverse evrenine taşımayı planlıyor. İnsan Kaynakları alanında Turkcell’in iş ilanları, işe alım ve oryantasyon süreçlerinin de bu ortamda yürütülmesi düşünülüyor.

Tapu Senetlerimiz, Metaverse evrenine taşınıyor! Pilot şehir Amasya…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 + 1 =

%d blogcu bunu beğendi: