Kültür-SanatGoygoy

TV reklamında gördüğü kıza aşık olan ünlü Hollywood yıldızının hikayesi

Önceden tanıdığınız bir aktörün aşk hikayesini, hem de gerçekten ilk görüşte aşk hikayesini öğrenmeye hazırsanız; TV reklamında gördüğü kıza aşık olan ünlü Hollywood yıldızının hikayesi sizlerle…

1971 yılında bir akşam vakti…

38 yaşındaki kahramanımız, londra’daki evinde boş gözlerle televizyon izlemektedir. Ekranda bir anda maxwell house marka kahve reklamına denk gelir ve yıldırım çarpmışçasına olduğu yere mıhlanır. Kalbi hızla çarpar halde kalır ve gözlerini televizyondan alamaz. Reklam ünlü markanın Brezilya’nın en seçkin kahve çekirdeklerinden ürettiği ürünüyle alakalıdır ama kahramanımızın kalbinin çarpmasına yol açan şey kahve değil, reklam filminde oynamakta olan güzel kızdır.


Kanepeden kalkar ve televizyonun dibine kadar gelip dizlerinin üstüne çöker, gözlerini ekrandan ayırmadan. Bir yandan da “tanrım lütfen yönetmen şu kızı yakın plan çekmiş olsun” diye mırıldanmaktadır. İçine doğmuşçasına isteği olur zira reklam filminin sonunda kızın yüzü yakın plan görünür:

TV reklamında gördüğü kıza aşık olan ünlü


Salondan içeri giren arkadaşı, kankasını televizyonun önünde diz çökmüş halde ekrana kilitlenmiş vaziyette bulunca ne olduğunu sorar. Yanıt nettir:

– “yarın sabah ilk uçakla brezilya’ya gidiyoruz. aşık oldum ve ne pahasına olursa olsun bu kızı bulmalıyım.”

Arkadaşı önce dalga geçtiğini düşünür ama kahramanımız ciddidir, arkadaşının da kendisine eşlik etmesini istemektedir ve brezilya için ertesi gün uçak biletini nasıl bulabileceğini bile planlamaya başlamıştır. Elbette geç saat olduğu için havayolu acentelerine ulaşma olanağı yoktur. Kahramanımızın içi içini yemektedir. Oyalanmak için evin yakınındaki bara giderler.

Barda gördükleri bir arkadaşları da onlara katılır ve üçü bir masada demlenmeye başlarlar. Muhabbetin tek konusu, kahramanımızın daha bir saat önce televizyonda reklamlarda görüp tanımadan aşık olduğu kız ve o kızı brezilya’da nasıl bulabileceğidir. O sırada, ortak tanıdıkları bir arkadaşları bara girer ve masalarına yaklaşarak selam verir üçlüye:

– “ne oldu böyle? bekar mı takılıyorsunuz bu akşam?”

Bizimki yanıt verir ve diyalog başlar:

– televizyonda müthiş bir kız gördüm ve sabah brezilya’ya uçmayı planlıyorum, onu arayıp bulmak için.

– hangi programdı?

– program değil… kız reklamda oynuyordu.

– ne reklamıydı?

– maxwell house coffee.

– e bizim şirket çekti o reklam filmini…

– bi’ dakika… o zaman reklamdaki şu brezilyalı kızı biliyor olmalısın… işte ben yarın sabah o kızı bulmak için brezilya’ya uçacağım… belki nasıl bulabileceğim konusunda yardımcı olabilirsin?!

– iyi ama o kız brezilyalı değil ki, hint kökenli. ayrıca evi fulham caddesi’nde, senin evden bir iki kilometre uzakta…

Apar topar kızın telefon numarasını alan kahramanımız, takip eden 10 gün boyunca her gün kızı arayarak randevu ister ve sonunda buluşurlar. Kahramanımız doğma büyüme Londralı bir hristiyan, reklam güzeli kız ise Hint kökenli bir müslümandır. 1971 yılında tanışmaları sonrası birlikte olmaya başlayan çift 1973 yılında evlenirler ve mutlu evlilikleri halen devam etmektedir.

Biz onları tanıyor muyuz?

elbette:


Peki ünlü aktör michael caine ve eşi shakira’nın birleşmelerini sağlayan o kahve reklamının yönetmeni kimmiş derseniz… sinema denen sihirli dünyanın bir başka hünerli ismi, ridley scott.

Sosyal medyada kırıldığı iddia edilen Japon mitolojisinde ölüm taşı olarak bilinen Sessho-seki nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 + twenty =

%d blogcu bunu beğendi: