Twitch’e rakip geliyor: TikTok Live Studio Nedir?

Kısa sürede dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, yeni bir proje için kolları sıvadı. Şirket, canlı yayın platformu olan TikTok Live Studio için geliştirdiği Windows programının testlerine başladı.

Günümüzde neredeyse tüm trendlerin çıkış noktası olan TikTok, geçtiğimiz günlerde çevrimiçi alışveriş için çalışma yaptığını duyurdu. Farklı projeler ile karşımıza çıkan şirket, şimdi de canlı yayın platformu olma yolunda ilerliyor.

Rekkitz ekibi Twitch’i bırakıyor! #temiztwitch

TikTok, Live Studio adını verdiği platformunu test ediyor

Kullanıcıların yeni platformu test etmesine imkan sağlayan TikTok, Windows programını yayınladı. Tiktok Live Studio için hazırlanan sayfadan indirilebilen yazılım, kullanıcılara canlı yayın yapma imkanı sunuyor.

TikTok, Live Studio adını verdiği platformunu test ediyor

Programda yer alan sohbet özelliği sayesinde izleyiciler ile iletişim kurabileceksiniz. Bilgisayar, akıllı telefon ve oyun konsolundan yayın yapma imkanı sunan Live Studio, şu anlık sadece birkaç ülkede aktif.

Rakiplerini geride bırakmayı başaran TikTok, kullanıcıların daha fazla etkileşime sahip olmak için çalışmalarını genişletti. Şirket, kullanıcılarının canlı yayınlar için YouTube, Facebook ve Twitch gibi platformlarda vakit geçirmesini önlemek için Live Studio platformunu kurdu.

Live Studio, henüz OBS ve Streamlabs gibi yazılımlar kadar gelişmiş özelliklere sahip değil. Konu hakkında açıklama yapan şirket, TikTok Live Studio’nun piyasaya sürüleceğinin garantisi olmadığının altını çizdi.

Birçok içerik üretici, takipçi sayısını artırmak ve para kazanmak için şimdiden çalışmalara başladı. TikTok’un canlı yayın platformunda aktif olan içerik üreticiler, canlı yayınlarına moderatör atayabiliyor. Uygulamada etkinlik planlama, canlı soru-cevap, anahtar kelime filtreleme ve başka kullanıcılar ile ortak yayın yapma gibi özellikler de bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × four =

%d blogcu bunu beğendi: