Uber, elektrikli araba üretecek!

Şüphesiz ki Uber, bir dönem ulaşım sektörünü tam kalbinden vurmayı başardı. Şimdilerdeyse yenilikçi hareketleriyle, sektörü hareketlendirmek istiyor. Ortaya çıkan bilgilere göre de Uber bir süredir elektrikli araba üretmek için çalışmalar yapıyor!

Bu doğrultudaysa Uber, kendi ihtiyaçları doğrultusunda tasarladığı ilk özel aracının üzerinde çalışıyordu. Görünen o ki bu otomobil prototip aşamasına kadar ilerlemeyi başarmış. Muhtemelen şu anda test süreci ve geliştirmeleri süren modelin fotoğrafları ortaya çıktı.

Elektrikli minibüs Volkswagen ID. Buzz ile kamp!

Uber’in elektrikli otomobili 6 ayda tamamlandı!

Uber’in özel üretim elektrikli otomobilini tasarlayıp üreten Arrival, şirketin isteklerini tam olarak yerine getirebilmek için Uber ve sürücüleriyle bir süre birlikte çalıştığını söylüyor. Bu sayede aracı tasarlarken odaklanılacak şeylerin daha net ortaya çıktığını belirtiyor.

Arrival’da araç platformlarından sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Elvidge konuyla alakalı şunları söyledi:

Bu, Arrival için önemli bir kilometre taşı ve bugün Arrival Car’a ilk bakışı yayınladığımız için çok heyecanlıyız. Geçtiğimiz altı ay boyunca, özellikle araç çağırma endüstrisi için bir araç yaratmak ve onu uygun fiyatlı, dayanıklı ve harika bir görünüme kavuşturmak için Uber’in sürücüleriyle yakın bir şekilde çalışıyoruz.

Elvidge, planlanan yeni elektrikli araç çağırma sisteminin küresel olarak şehirlerdeki araçların emisyonlarını azaltmada önemli bir rol oynayacağını söylüyor. Konuyla alakalıysa şu açıklamada bulundu:

Hem kendileri hem de yolcuları için deneyimi artıran ve bu süreçte kentsel havayı temiz hale getiren yolculuk çağrısı için mümkün olan en iyi ürünü geliştirerek sürücüleri bu geçişte desteklemeye hevesliyiz.

Konuyla alakalı düşüncelerini dile getiren Uber Kuzey ve Doğu Avrupa bölge genel müdürü Jamie Heywood şunları söyledi:

Arrival, aracının ilk tanıtımı, elektrikli araçlara kitle pazarından çok daha hızlı geçiş yapan Uber sürücüleri için heyecan verici bir andır. Uber sürücüleri, araç çağırma endüstrisi için ilk amaca yönelik, tamamen elektrikli otomobilin tasarımı hakkında geri bildirim sağlamak için Arrival ile birlikte çalışıyor.

Bu heyecan verici yeni araç, Londra’daki uygulamadaki tüm arabaların 2025 yılına kadar tamamen elektrikli olması konusundaki taahhüdümüzü destekleyerek yeşil bir toparlanmaya ve kentsel ulaşımı temizlemeye yardımcı olacak.

Aslında şirketler tarafından yapılan açıklamalar, bu ortak çalışmasının sebebini daha iyi anlamamıza katkı sağlıyor. Bir tarafta yakın gelecekte tamamen elektrikli otomobillere evrilmek isteyen Uber bulunuyor.

Diğer taraftaysa, 2015 yılında kurulan ve tüm araçları yerel mikro fabrikalar tarafından üretilen uygun fiyatlı elektrikli çözümlerle değiştirerek havayı temizleme misyonuyla 2015 yılında kurulan Arrival. Ayrıca platformun kullanıcıları da bu ikilinin önümüzdeki yıllarda planladıkları iş birliğini destekliyor.

Uber sizce elektrikli araba sektöründe ve elektrikli araba entegrasyonun sizce başarılı olabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × one =

%d blogcu bunu beğendi: