Teknoloji

Whatsapp sesli mesajlar özelliğini daha iyi hale getiriyor!

En çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp bugün sesli mesajlar özelinde önemli duyurular yaptı. Uygulama gelişmeye devam ediyor.

WhatsApp, normal yazılı mesajlar yanında zaman zaman çok kullanışlı olan sesli mesajlar özelinde de büyük bir kullanım görüyor. Hatta yapılan resmî açıklamaya göre uygulama içerisinde her gün tam 7 milyar sesli mesaj gönderiliyor. İşte bu altyapıda bir güncelleme yapan Meta şirketi, resmi blog sayfasında “Sesli mesajları daha iyi hale getiriyoruz” başlığıyla beraber şunları paylaştı: “2013’te sesli mesajlaşmayı ilk başlattığımızda, bunun insanların iletişim şeklini değiştirebileceğini biliyorduk. Tasarımı basit tutarak sesli mesaj kaydetmeyi ve göndermeyi metin yazmak kadar hızlı ve kolay hale getirdik. WhatsApp’ta kullanıcılarımız her gün ortalama 7 milyar sesli mesaj gönderiyor ve bunların tümü, her zaman gizli ve güvende kalmaları için uçtan uca şifreleme ile korunuyor.”

WhatsApp’ta sesli mesaj deneyimini daha da iyi hale getiren yeni özellikleri duyurmaktan heyecan duyuyoruz diyen şirket, bu konuda da şunları aktardı:

-Sohbet Dışı Oynatma: Çoklu görevleri yerine getirebilmeniz veya diğer mesajları okuyup yanıtlayabilmeniz için sohbet dışında bir sesli mesaj dinleyin.

-Kaydı Duraklat/Kayda Devam Et: Sesli mesaj kaydederken, kesintiye uğradığınızda veya düşüncelerinizi toplamanız gerektiğinde, artık kaydı duraklatabilir ve hazır olduğunuzda devam edebilirsiniz.

-Dalga Biçimi Görselleştirme: Kaydı takip etmeye yardımcı olmak için sesli mesajda sesin görsel bir temsilini gösterir.

-Taslak Önizleme: Sesli mesajlarınızı göndermeden önce dinleyin.

-Oynatmayı Hatırla: Bir sesli mesajı dinlerken duraklatırsanız, sohbete döndüğünüzde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

-İletilen Mesajlarda Hızlı Oynatma: Hem normal hem de iletilen mesajları daha hızlı dinlemek için sesli mesajları 1,5 kat veya 2 kat hızda oynatın.

WhatsApp, “sesli mesajlar insanların daha anlamlı sohbetler yapmasını hızlı ve kolay hale getirdi diyor” ve ekliyor: “Duygu veya heyecanı sesle ifade etmek yazmaktan daha doğaldır ve çoğu durumda sesli mesajlar WhatsApp’ta tercih edilen iletişim şeklidir. Yazmaktan kaçınan aile üyeleriniz, hikâye anlatmayı seven arkadaşlarınız, cesaret verici sözlere ihtiyaç duyan akranlarınız veya uzun bir günün sonunda partnerinizin sesini duymak istediğinizde sizin için: herkes kolayca kullanabilir.”

Sesli mesajlar, telefon görüşmesi istemeyen ancak uzun uzun mesaj yazacak vakti de olmayan kişilere tarafından zaman zaman fazlasıyla kullanılıyor.

Whatsapp, Telegram’ın popüler anket özelliğini getiriyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nineteen − 13 =

%d blogcu bunu beğendi: